یاداشت انتخاباتی/ حضور حماسی، کلید عبور از پیچ تاریخی فعلی/طلیعه روشن انقلاب اسلامی با تحقق دولت اسلامی محقق می شود

0

به گزارش امید لرستان، در نظام جمهوری اسلامی در کنار اسلامیت نظام ، جمهوریت و حضور و مشاکت مردم در تصمیم گیری های سیاسی و کنشگری سیاسی اجتماعی از موضوعات اساسی در متبلور کردن و عینیت بخشیدن به حقیقت مردمسالاری دینی به عنوان مدل اداره کشور منبعث از معارف اسلامیست.

نقش مردم در حکومت در اندیشه سیاسی امامین انقلاب اسلامی نه یک نقش صوری و بی اثر و صرفا نمایشی بلکه یک نقش اصلی و اساسی و عهده دار رکن مقبولیت نظام در کنار مشروعیت الهی آن است.

در نظام اسلامی تمامی ارکان نظام برای آنکه بتوانند در عینیت و در عالم واقع به فعلیت برسند و اعمال قدرت سیاسی کنند نیاز به حضور حداکثری مردم و رای آنها دارند.

قطعا میزان نقش آفرینی مردم در این کنشگری سیاسی نشانه ی بلوغ سیاسی و فرهنگ سیاسی متعالی آن جامعه دارد.

عدم حضور و مشارکت در فرآیند انتخابات به معنی سلب حق طبیعی و قانونی و شرعی از خود است.

نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اندیشه سیاسی شیعی و برای تحقق معنای دقیق حقیقت نورانی ولایت به عنوان مدل آرمانی و الهی برای اداره جامعه امام و امت را دو رکن اصلی حکومت و جامعه میداند که یکی بدون دیگری نخواهد توانست تحقق بخش کمال مدنظر حاکمیت دینی برای تعالی انسان و جامعه و تاریخ باشد.

بر خلاف نگاهی که مردم را تهدید حاکمیت میداند و در نهایت برای مردم نقشی ظاهری قائل است و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را خطرناک دانسته و تنها به پیروزی خود حتی با شرکت حداقلی مردم فکر میکند ، در اندیشه و گفتمان اصیل انقلاب اسلامی اولویت اول و اصلی و مهمتر از آنکه چه کسی انتخاب شود مشارکت آحاد ملت در تعیین سرنوشت جامعه و آینده ی پیش روی آن است.

بر اساس قانون اساسی بیش از ۸۰ درصد اختیارات کشور در اختیار قوه مجریه و رییس جمهور منتخب ملت است.

اگر وضع موجود کشور در حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی نا به سامان و اسفناک است راه اصلاح آن عدم حضور از انتخابات و قهر با صندوق های رای نیست.

راهکار پیش روی ما انتخاب و اعتماد به کسانی ست که با باورمندی به توانایی های اسلام برای اداره جامعه و عدم نگاه به غرب و عدم خودباختگی فرهنگی و سیاسی در برابر غرب،  راه حل مشکلات کشور را در زبونی و خواری و وادادگی در برابر زورگویان عالم و مستکبران و مستبدان دنیا نداند.

 

اگر ملت ما بتواند با حضوری حماسی و پرشور و با انتخابی هوشمندانه به تفکر انقلابی و باورمند به اسلام حداکثری نقش خود را به درستی ایفا کند یقینا انقلاب اسلامی می تواند از این پیچ تاریخی مسیر خود به سمت تمدن نوین اسلامی و تحقق دولت اسلامی به سلامت عبور کند و طلیعه ی روشن اتصال انقلاب اسلامی به عصر ظهور ولی مطلق الهی حضرت صاحب الزمان را مشاهده نماید.

سام ستایشی

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند