رسانه‌ای برای مردم لرستان

گل به خودی پروژه‌های ورزشی/ شکست اعتماد عمومی در وقت‌های اضافه!

0

به گزارش امید لرستان، در میان پروژه‌های نیمه‌تمام لرستان سهم قابل‌توجهی به حوزه ورزش اختصاص دارد، در میان لیست این پروژه‌ها می‌توان طرح‌هایی با قدمت بیشتر از یک دهه را هم دید تا این امر موجب محرومیت مضاعف در حوزه ورزش لرستان شود.

این در حالی است که لرستان در حوزه ورزش توانمندی‌های زیادی دارد که در میان ضعف و کمبود امکانات و پایین بودن سرانه‌های ورزشی تا شکوفایی فاصله زیادی دارد.

 

در این راستا منطبق بر نظام مسائل تدوین‌شده در این خبرگزاری، مهم‌ترین مطالبات استان در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … مورد اشاره قرار خواهد گرفت تا زمینه‌ای برای توجه به این مطالبات در مصوبات سفر دولت فراهم شود.

برای پیگیری گزارش‌های مهر لینک «مطالبات مردم لرستان از دولت» را دنبال کنید. این لینک در کنار صفحه استانی خبرگزاری مهر قرار داده خواهد شد و مخاطبان این رسانه می‌توانند نکات مدنظر خود را در بخش نظرات در میان بگذارند.

در این گزارش با نگاهی به مطالبات ورزشی لرستانی‌ها از دولت، به موضوع پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام از جمله ورزشگاه‌های ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد و بروجرد، سکوی تماشاگران شهرستان دلفان، ورزشگاه شهید «سرمالیان» و استخر شنای پلدختر خواهیم پرداخت.

دهکده المپیکی که تبدیل به یک ورزشگاه شد!

مرکز لرستان قرار بود روزی «دهکده المپیک» داشته باشد اما رؤیای ایجاد این طرح تحقق پیدا نکرد و از ۲۶ پروژه تنها یک سالن دو و میدانی و یک ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نیمه‌تمام باقی ماند.

ساخت دهکده المپیک در مرکز لرستان در سال ۸۶ با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و مسئولان لرستان آغاز شد.

«دهکده المپیک»رؤیای بربادرفته لرستان/ پروژه‌ای در آستانه ۱۱ سالگی

هدف از اجرای این دهکده المپیک که کلنگ آن در زمینی به مساحت ۲۵۲ هکتار در منطقه کمالوند خرم آباد به زمین زده شد افزایش سرانه ورزشی و ایجاد محلی برای برگزاری مسابقات مهم بین المللی و جهانی و برپایی اردوهای مختلف ورزشی در لرستان اعلام شد.

اجرای نامناسب و جزیره‌ای، تهیه طرح آرمان گرایانه و دست نیافتنی باعث شد طرحی که مصوبه هیئت دولت را نیز داشت از یک دهکده با ۶۰ زیرمجموعه به مجموعه‌ای ورزشی با ۲۶ زیر مجموعه تبدیل شود و تغییر نام بدهد.

بعد از سال‌ها، از مجموع طرح‌های این مجموعه دو پروژه سالن دو و میدانی و همچنین ورزشگاه ۱۵ هزار نفری آن در دستور کار قرار گرفت.

در تیرماه ماه ۹۸، سالن دو و میدانی با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد اما ورزشگاه ۱۵ هزار نفری همچنان متوقف و نیمه کاره باقی مانده است.

ورزشگاه خرم آباد در بن بست تأمین اعتبار!

پیش از این علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مردم خرم‌آباد و مسئولین استان افتتاح این ورزشگاه بوده که پیگیر تأمین منابع برای تکمیل پروژه بودیم.

وی گفت: جلسه‌ای با استاندار لرستان و مدیرکل راه و شهرسازی استان داشتیم و وعده داده بودیم که قبل از پایان سال ۹۹ بازدیدی از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد و بروجرد داشته باشیم.

وعده افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی افزود: تأمین منابع مالی سبب می‌شود مقداری پروژه‌ها طویل زمان پیدا کنند؛ هم‌اکنون این پروژه ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و در هشت طبقه بنا شده و ساختمان اصلی آن ۹ هزار و ۹۷۰ مترمربع و مساحت ساختمان جنبی ورزشگاه ۸۲۰ متر مربع است.

نبیان با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری به پایان خواهد رسید، گفت: برنامه‌ریزی شده که سال آینده این ورزشگاه افتتاح شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۰ میلیارد تومان برای این پروژه ورزشی هزینه شده است، افزود: تلاش دولت این است که بتواند با تأمین منابع آن وعده خود را عملیاتی کند.

ورزشگاه بروجرد معطل تأمین اعتبار!

ورزشگاه ۱۵ هزار نفری «ولایت» بروجرد نیز یکی از طرح‌های ورزشی با سابقه در این شهرستان بوده که احداث فاز نخست آن از سال ۹۱ کلید خورده است و این در حالیست که به دلیل برخی مشکلات از جمله وجود معارض تا کنون عملیاتی نشده است.

پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بروجرد در سال ۹۱ و در زمینی به وسعت ۲۳ هکتار آغاز شد و این پروژه ورزشی در سه فاز پنج هزار نفری قرار است که در شهرستان بروجرد اجرا شود.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در آخرین اظهارات خود در این رابطه گفت: این ورزشگاه در دو فاز احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز اول این پروژه با ظرفیت پنج هزار نفر با پیشرفت قابل‌توجهی در حال اجرا است عنوان کرد: با توجه به تخصیص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار جدید برای این پروژه، تلاشمان این است که شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه ورزشی در شهرستان باشیم.

پروژه ورزشگاه بروجرد ۸ ساله شد/ وعده افتتاح در نیمه اول سال آینده

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قول داده که این اعتبار تا در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ پرداخت شود.

گودرزی عنوان کرد: امیدواریم با این اقدامات شاهد اجرای فاز اول این پروژه ورزشی تا پایان دولت دوازدهم باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی هم با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه‌ها در رابطه با این پروژه بحث تأمین منابع مالی بود، افزود: در این راستا پیگیری‌ها برای تأمین منابع اجرای این پروژه در حال انجام است.

نبیان تصریح کرد: ما امیدوار هستیم که با تأمین منابع این پروژه در اوایل سال ۱۴۰۰، صورت بگیرد.

سکوی تماشاگران دلفان چشم انتظار اعتبار!

یکی از طرح‌های ورزشی در شهرستان دلفان پروژه سکوی تماشاگران فوتبال مجتمع ورزشی شهدای این شهرستان است که عملیات ساخت آن در سال ۸۱ آغاز شد اما متأسفانه باگذشت بیش از ۲۰ سال هنوز این طرح به بهره‌برداری نرسیده است و همچنان جوانان این شهرستان چشم‌انتظار به بهره‌برداری رسیدن آن هستند.

این شهرستان یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه یافته استان به شمار می‌رود که در بسیاری از زیرساخت‌ها نسبت به سایر شهرستان‌های استان در جایگاه مطلوبی قرار ندارد از جمله این زیرساخت‌ها کمبود امکانات ورزشی است که همواره به یکی از مهم‌ترین مشکلات ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی تبدیل شده است.

سکویی که تماشاگر وعده‌هاست/ پروژه فوتبالی کفش‌هایش را آویخت

مسلم یوسفی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دلفان در رابطه با پروژه سکوی تماشاگران دلفان به مهر گفت: این پروژه در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به سفر معاون وزیر به این شهرستان و پیگیری موضوع اختصاص اعتبار برای این پروژه ورزشی تصریح کرد: در این سفر مقرر شد که با بررسی‌های انجام شده نسبت به اختصاص اعتبار برای این پروژه با توجه به میزان پیشرفت فیزیکی آن اقدام شود.

«سرمالیان» همچنان درگیر خسارات سیل!

سیل ویرانگر و مخرب فروردین ماه سال ۱۳۹۸ مهمان ناخوانده ای بود که شهر و مردم پلدختر هنوز از خسارات آن متأثر هستند، زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان بر اثر سیلاب دچار خسارت‌های پرحجم و جبران ناپذیر شد.

یکی از زیرساخت‌هایی که در این شهرستان دچار خسارت شدید شد، مجموعه ورزشی شهید «سرمالیان» پلدختر بود که با گذشت بیش از دو سال همچنان آثار تخریب سیلاب را می‌توان در آن شاهد بود به طوری که همچنان این مجموعه دارای مشکلات فراوانی است.

ورزشگاه سیل‌زده «سرمالیان» پلدختر چشم انتظار اعتبار

حشمت الله امان الهی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در آخرین اظهار نظر با اشاره به طرح‌های ورزشی که در جریان سیلاب آسیب دیدند و روند بازسازی آنها اظهار داشت: بعد از سیلاب ۹۸ و بنا بر اعلام کارشناسان فنی وزارت ورزش و جوانان، مبلغی به میزان ۱۲ میلیارد تومان برای بازسازی ورزشگاه «سرمالیان» پلدختر پیش بینی شد.

وی عنوان کرد: البته این مبلغ با توجه به تورم، بسیار بیشتر از مبلغ آن زمان است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه در دی ماه ۹۸، مبلغ پنج میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از اعتبارات ماده ۱۰ سیلاب به ورزش جوانان اختصاص پیدا کرد افزود: این عدد هم از محل اسناد خزانه با سر رسیده سه ساله ابلاغ شده است.

امان الهی با تاکید بر اینکه از طریق مدیریت ارشد استان و همچنین وزیر ورزش و جوانان، مکاتبات و پیگیری‌هایی را برای اختصاص اعتبار تکمیل و بازسازی این مجموعه ورزشی صورت گرفت افزود: در حال حاضر برای تکمیل مجموعه «سرمالیان» بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

گل به خودی پروژه‌های ورزشی/ شکست اعتماد عمومی در وقت‌های اضافه!

امان الهی با بیان اینکه این اعتبار برای تکمیل محوطه سازی، احداث ساختمان اداری، تأمین روشنایی، احداث خوابگاه ورزشکاران، احداث پیست تارتان، پیست دو و میدانی و… نیاز است گفت: امیدواریم تأمین اعتبار شود و این پروژه تکمیل شوند.

همچنین یکی دیگر از مجموعه‌های ورزشی که در شهر پلدختر دچار خسارت شد، استخر شنای این شهرستان بود که متأسفانه همچنان این پروژه نیز تکمیل نشده است.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند