پیگیری برای جذب ۳۷ امدادگر در هلال احمر لرستان

0

به گزارش امید لرستان، صارم رضایی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به موضوع استخدام نیروهای امدادگر در لرستان، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر تعداد زیادی امداد گر، نجات گر و داوطلب دارد و با برنامه ریزی های صورت گرفته در این نهاد، تلاش شده که کسی غیر از این عزیزان وارد جمعیت هلال احمر نشوند.

وی، عنوان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، حدود ۳۷ نفر از امدادگران استان که درجه «ایثار» را دارند جذب جمعیت هلال احمر استان خواهند شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با تاکید بر اینکه همچنین رئیس جمعیت هلال احمر کشور برای بحث بیمه امدادگران در حال پیگیری است و امیدواریم در مجلس مصوبه این امر گرفته شود، تصریح کرد: سهمیه ما در سطح کشور، سهمیه قابل توجهی است.

رضایی با بیان اینکه خوشبختانه توانسته ایم که ۳۷ نفر از امدادگران استان را که درجه «ایثار» را دارند را برای جذب در دستور کار قرار دهیم، گفت: امیدواریم بتوانیم این عزیزان را جذب کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت تجهیزات و امکانات مراکز هلال احمر استان اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس شاخص‌هایی که دارد و به تناسب اقلامی که در اختیار می‌گیرد اقدام به تجهیز مراکز خود می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به وقوع سیلاب سال گذشته و کمبودهایی که در مراکز هلال احمر وجود داشت، ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته اقلام و تجهیزات خوبی را در اختیار قرار گرفتیم.

رضایی، بیان داشت: قبل از اینکه بارندگی‌ها در استان شروع شود این اقلام و تجهیزات در بین شهرستان‌های مختلف استان توزیع شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار امداد رسانی در سطح استان طی امسال اشاره کرد و افزود: طی ۹ ماهه امسال، ۴۷۰ مورد حادثه در استان شامل ۲۵۵ مورد حادثه جاده‌ای، ۱۱ مورد آتش سوزی، ۶۱ مورد کوهستان، ۳۷ مورد شهری، سیل و آب گرفتگی، غرق شدگی و… رخ داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به انجام ۲۵ سورتی پروازی در راستای امداد رسانی در حوادث، عنوان کرد: بیش از ۵۶۸ تیم در قالب هزار و ۷۲۵ نفر نیرو عملیاتی به حوادث اعزام شده اند.

رضایی، گفت: در مجموع امداد رسانی به هزار و ۸۱۴ نفر در حوادث صورت گرفته است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند