پاسخ به اعتراض پرسپولیس: به استقلال قرض دادیم

0

تیم پرسپولیس این روزها در امارات مشغول آماده‌سازی خود برای رویارویی امروز مقابل الشارجه در چارچوب لیگ قهرمانان آسیاست و نکته مهم اینجاست که محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل باشگاه در این سفر تیم را همراهی نکرده تا در تهران پیگیر مسائل مالی و درآمدزایی تیمش باشد. نکته‌ای که انصاری‌فرد تلاش دارد در ادامه مسیر خود در پرسپولیس پیگیرش باشد، بحث وصول طلب‌ها و پرداخت قرارداد بازیکنان و کادرفنی‌اش است و البته در این راه نباید از حقوق برانکو و کالدرون هم غافل باشد. تلاش کردیم اخبار این روزهای باشگاه پرسپولیس را در قالب یک گزارش آماده کنیم که در زیر می‌خوانید.

  پرسپولیس- بانک گردشگری در آستانه امضای قرارداد

یکی از دلایلی که انصاری‌فرد در امارات پرسپولیس را همراهی نکرده، موضوع جلسه با اسپانسر جدید باشگاه است. بانک گردشگری که لوگوی آن در بازی دربی روی پیراهن سرخ‌ها به‌عنوان اسپانسر درج شده بود، هنوز قرارداد نهایی با این باشگاه به امضا نرسانده است.در این خصوص انصاری‌فرد در 2 روز گذشته جلساتی را با اسپانسر جدید برگزار کرده و شنیده می‌شود که دو طرف توانسته‌اند به توافقات خوبی درخصوص بندهای قرارداد برسند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، به‌زودی قرارداد نهایی به امضای طرفین می‌رسد. گفتنی است سرخ‌ها هنوز مبلغی از این اسپانسر جدید  به‌عنوان پیش‌پرداخت دریافت نکرده‌اند و گفته می‌شود چک سرخ‌ها آماده است تا بعد از امضای قرارداد به آنها تحویل داده شود.

  پاسخ ایرانسل به ناراحتی سرخ‌ها؛ استقلال قرض کرده است

طی چند روز گذشته خبر جسته و گریخته‌ای درخصوص واریز مبلغ 3میلیارد تومان از سوی ایرانسل به حساب باشگاه استقلال شنیده شد و همین خبر کافی بود تا ناراحتی پرسپولیسی‌ها از اسپانسر مشترک را سبب شود.
سرخ‌ها معتقد بودند اگر قرار باشد استقلالی‌ها پولی از اسپانسر بگیرند، سرخ‌ها نباید از این قاعده مستثنی باشند، اما پاسخ ایرانسلی‌ها به سرخ‌ها باعث شد آنها دیگر دلخور نباشند. ظاهرا استقلالی‌ها برای اینکه بتوانند برخی موارد مالی خود را برطرف کنند، از ایرانسل خواسته‌اند 3 میلیارد به‌عنوان قرض به حساب‌شان واریز شود تا در آینده یا این مبلغ را از درآمدشان کسر کنند یا به صورت نقدی برگردانند. گفتنی است طبق شنیده‌ها پرسپولیس تا به این جای فصل با ایرانسل تسویه کرده و هیچ طلبی از این اسپانسر ندارد.

علی بیرو اسفندماه به بلژیک می‌رود

با اینکه طبق قول و قرار پرسپولیسی‌ها با نماینده بلژیکی تیم آنتروپ، این تیم بلژیکی ‌باید نیمی از مبلغ رضایتنامه علیرضا بیرانوند را به حساب سرخ‌ها واریز می‌کرد، اما در روز نهایی شدن قرارداد آنها اعلام کردند که 150 هزار دلار را موقتا به حساب پرسپولیس واریز می‌کنند و 200 هزار دلار را هم بعد از حضور بیرانوند در بلژیک برای گذراندن تست پزشکی پرداخت می‌کنند و مابقی مبلغ را هم بعد از انتقال کامل. به همین جهت قرار است بیرانوند تا پیش از پایان سال جاری راهی بلژیک شود تا در تست پزشکی این باشگاه حضور پیدا کند و پرسپولیس بتواند مابقی طلب خود را از آنتروپ وصول کند. ظاهرا طبق توافق باشگاه پرسپولیس و تیم بلژیکی 2 زمان مختلف برای این کار در نظر گرفته شده که باید دید کدام تاریخ شرایط بهتری برای پرسپولیس دارد، اما مطمئنا این کار در اسفندماه انجام می‌شود.

  تفاهمنامه تکذیب شد قرارداد رادو نهایی است

چندی پیش خبری از باشگاه پرسپولیس به رسانه‌ها مخابره شد که به تمدید قرارداد 3 ساله بوژیدار رادوشویچ با این تیم مربوط می‌شد، اما مدتی نگذشت که عده‌ای عنوان کردند این تنها تفاهمنامه‌ای میان رادو و سرخ‌ها بوده که درصورت عمل کردن به مفاد این تفاهمنامه، قرارداد نهایی امضا می‌شود. اما دیروز حسین قدوسی، مدیر روابط‌عمومی باشگاه پرسپولیس ضمن تکذیب خبر تفاهمنامه گفت: «قرارداد رادو به صورت تمام و کمال و قطعی بسته شده است و بندهای این قرارداد هم توسط امام‌وردی، معاون اجرایی باشگاه و بنده تهیه و به تایید انصاری‌فرد رسید. ضمن اینکه رادوشویچ بر سر تمام بندهای قرارداد با باشگاه توافق کرد و این قرارداد قطعی و نهایی است. نظر گل‌محمدی و فنایی از کادرفنی و افشین پیروانی هم در این خصوص کاملا مثبت بود و بقیه صحبت‌های مطرح‌شده را تکذیب می‌کنم.»

  یحیی به دنبال کاهش فشار تمرینات

پرسپولیسی‌ها از ابتدای نیم‌فصل دوم تا به این جای کار بازی‌های سنگینی را پشت‌سر گذاشته‌اند که خیلی‌ها این بازی‌ها را تونل‌وحشت سرخ‌ها می‌دانستند. حالا رفته‌رفته این بازی‌های سخت به انتهای خود نزدیک می‌شود، اما شاید بعد از دیدار با الشارجه که امروز برگزار می‌شود، جدال برابر سپاهان یکی از حساس‌ترین بازی‌های این فصل پرسپولیس باشد. یحیی که خوب می‌داند یکی از مهم‌ترین بازی‌های تیمش برای رسیدن به قهرمانی همین بازی است، یک مشکل بزرگ دارد که آن هم خستگی بازیکنان تیمش است. شاگردان گل‌محمدی بعد از بازی برابر استقلال راهی قطر شدند و مقابل الدحیل قرار گرفتند و سپس مجددا به ایران بازگشته و راهی امارات شدند. حالا پرسپولیسی‌ها باید فردا عصر به ایران برگردند و روز یکشنبه در یک بازی خارج از خانه به مصاف سپاهان بروند. گل‌محمدی تلاش می‌کند با کم کردن فشار تمرینات، از خستگی ناشی از سفرهای فراوان جلوگیری کند و باید دید تا چه حد در این راه موفق می‌شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند