ورود بزرگترین محموله واکسن کرونا به لرستان

0

به گزارش امید لرستان، حمید مخیری در گفت و گویی  اظهار داشت: ۶۴۵ هزار و ۷۸۴ دُز واکسن کرونا وارد لرستان شده است.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار، ۶۰۷ هزار و ۹۳۹ دُز این واکسن‌ها تزریق شده است عنوان کرد: بیش از ۹۵ درصد واکسن‌هایی که وارد استان شده، تزریق شده است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه درصد پوشش واکسیناسیون برای گروههای هدف در کل استان ۳۲.۷ درصد است افزود: شدت واکسیناسیون در فردا و هفته آینده قطعاً بیشتر خواهد شد.

مخیری بیان داشت: تلاش می‌کنیم که تا صبح یکشنبه ۱۳۸ هزار دُز واکسن وارد استان کنیم، که این یکی از بزرگترین محموله‌های واکسن است که تا کنون وارد لرستان شده است.

وی با تاکید بر اینکه این محموله، شامل ۱۰۸ هزار دُز واکسن «سینوفارم» و ۳۰ هزار دُز واکسن «آسترازنکا» است عنوان کرد: واکسن‌های «آسترازنکا» برای تکمیل دُز دوم افرادی است که دُز اول را تزریق کرده اند و منتظر دُز دوم واکسن بودند.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه ۱۰۸ هزار دُز واکسن «سینوفارم» نیز برای تکمیل دُز دوم و اضافه آنها برای متولدین سنی ۱۳۵۰ به بعد تزریق خواهند شد گفت: الان بیش از ۸۰ تا ۸۵ درصد گروه‌ها و افراد واجد شرایطی که طبق پروتکل‌ها و نامه‌هایی که از طرف وزارت بهداشت به ما ابلاغ شده، را تلاش کرده ایم واکسینه کنیم.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند