مرگ ۶ بیمار مبتلا به کرونا در الشتر/ ابتلای ۴ فرد فوت شده دیگر در دست بررسی است

0

شریف خسروی امروز در گفت‌وگو با امید لرستان، اظهار کرد: تاکنون ۶ نفر در شهرستان سلسله جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند.

وی با اشاره به فوت ۴ نفر دیگر در این شهرستان عنوان کرد: تاکنون جواب آزمایش‌ آن‌ها نیامده اما به احتمال بیش از ۹۰ درصدی عامل مرگ آن‌ها نیز ابتلا به بیماری کرونا بوده است.

فرماندار شهرستان سلسله با اشاره به قطعی بودن ابتلای ۳۲ شهروند دیگر به بیماری کرونا بیان کرد: با غربالگری از قریب به ۴۰ درصد جمعیت شهرستان سلسله بیش از یکصد نفر مشکوک به ابتلا به این بیماری بوده و اکیپ‌های درمانی در حال انجام آزمایش‌های تکمیلی از این افراد هستند.

خسروی افزود: البته قطعا افراد بسیار دیگری نیز وجود دارد که ناقل بیماری بوده، اما شناسایی آن‌ها از طریق شبکه بهداشت مقدور نیست.

وی با تاکید بر اینکه سلسله از کانون‌های آلودگی به بیماری کرونا است، خاطرنشان کرد: افزایش ابتلای بیماران در این شهرستان به دلیل ورود مهمانان و ابتلای مردم به بیماری است.

فرماندار شهرستان سلسله تصریح کرد: به منظور کنترل اوضاع و جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری، ایست‌های بازرسی در مبادی ورودی شهرستان مستقر شده و کار غربالگری از افراد مشکوک به بیماری انجام و در صورت احتمال ابتلا به بیماری از ورود آنان به سلسله جلوگیری می‌شود.

خسروی با تاکید بر ممنوعیت ورود خودروهای دارای پلاک‌های غیر بومی به شهرستان سلسله گفت: در ایام نوروز ۹۹ پذیرای گردشگران نوروزی نیستیم و ورود به مناطق گردشگری ممنوع است.

وی اظهار کرد: با توجه به این که پرهیز از حضور در اماکن شلوغ و پرتردد و رعایت بهداشت فردی از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با این بیماری است، از مردم می‌خواهیم با ماندن در منازل خود ما را در کنترل بیماری و جلوگیری از شیوع آن یاری رسانند.

 

منبع: فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند