مرغ باز هم پر کشید

0

از ابتدای سال تاکنون چندین بار قیمت مرغ بالا رفت به طوری که از ۹ هزار تومان به ۲۱ هزار تومان رسیده اما باز هم با قیمت بالا در بازار نایاب شده است به طوری که صفوف طولانی جلوی مرغ فروشی ها گویای کمبود مرغ در بازار است.

قیمت بالای گوشت قرمز و ماهی سبب شده تا این دو پروتئین جای زیادی در سبد خانوارها نداشته باشند، اما نبود مرغ در این روزها، عدم دسترسی به مواد پروتئینی را دو چندان کرده است.

در حالی که هنوز نیاز بازار به روغن تامین نشده و قفسه های بسیاری از فروشگاه ها، خالی از روغن است، این روزها مرغ هم پرواز کرده و دست بسیاری از مصرف کنندگان به آن نمی رسد.

صف های تهیه اقلام ضروری و شیوع کرونا

علیرغم اینکه بارها هشدار داده شده که برای جلویگیری از شیوع کرونا لازم است از حضور در تجمعات خودداری شود اما کمبود چنین اقلام پرمصرف و ضروری سبب شده تا هر روز در مقابل فروشگاه ها و مرغ فروشی ها صف های طولانی برای تهیه این کالاها تشکیل شود.
این در حالیست که باز هم مسئولین توپ کمبود مرغ در بازار را به سمت مردم پاس می دهند و می گویند تقاضای بیش از اندازه سبب کمبود مرغ در بازار شده است در حالی که با تعطیلی تالارهای عروسی و عدم برگزاری بسیاری از مراسمات، نیاز به مرغ به نظر می رسد نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش هم یافته است.
چندی پیش کمبود نهاده ها و قیمت بالای آنها در مرغداریها علت اصلی کمبود این کالا عنوان شد اما امروز تفاوت قیمت بین استان و استان های همجوار علت کمبود مرغ در بازار شده به طوری که هم اکنون قیمت مرغ در بازار لرستان ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و گفته می شود قیمت مرغ در استان های همجوار تا ۲۷ هزار تومان هم رسیده و این سبب شده تا مرغداریها تمایل داشته باشند مرغ ها را به استان های همجوار بفروشند.
درحالی که حدود یک ماه تا پایان سال باقی مانده و می طلبد نیازهای اصلی از جمله روغن، برنج، گوشت و مرغ به اندازه کافی در دسترس قرار گیرد اما به نظر می رسد ستاد تنظیم بازار به خوبی تنظیم نشده و مشکلات هر روز بر روی یکی از اقلام، آوار می شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند