دوقلوهای یزدی اولین خودرو رودستر ایرانی را ساختند

0

اولین خودروی دست‌ساز ایرانی که توسط یک دوقلوی یزدی با هزینه کاملا شخصی ساخته شده در نمایشگاه اتومبیل این استان رونمایی شد.

به گزارش امید لرستان، احسان و محسن فلاح، سازنده اولین خودرو رودستر ایرانی در این خصوص به خبرنگار فارس از یزد، اظهار کردند: حمایت پدر و مادرشان نقش جدی در تقویت انگیزه و پشتکار آنها داشته و به این موضوع افتخار می‌کنند.

محسن در خصوص فرآینده ساخت این خودرو دست‌ساز افزود: بخش‌های مختلف نظیر شاسی و بدنه، بخش‌های سوخت‌رسان و سیستم برقی را در پشت‌بام و زیر زمین منزل مسکونی خودمان ساختیم و البته پدرم هم در این بخش به ما کمک کرده است.

وی افزود: خودرو‌های رودستر، خودرو‌هایی دو نفره با ظاهری جذاب و تفریحی هستند که در بیشتر نمونه‌ها موتور خودرو روی محور عقب قرار دارد.

این دوقلوهای ۲۱ ساله یزدی با بیان این‌که چهار سال برای ساخت این اتومبیل زمان صرف شده است، گفت: بخش‌های مکانیکی و تزیینات  داخل و بیرون خودرو را نیز با سلیقه و تلاش مشترک خودمان طراحی، تهیه و ساختیم.

احسان فلاح با بیان این‌که هیچ تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای نداشتیم و با کمترین تجهیزات موفق به ساخت این خودرو دست ساز شدیم، گفت: تمام هزینه‌های ساخت این خودرو توسط پدر خانوده تهیه شده و تاکنون هیچ تسهیلات و یا کمک مالی از سوی هیچ بانک و یا نهادی دریافت نکردیم.

این جوان یزدی با اشاره به بنزینی بودن خودرو دست‌سازش خاطرنشان کرد: بدنه این خودرو از جنس فایبرگلاس، دارای شاسی مقاوم و وزت یک تن است.

این خودرو ساخته شده توسط دوقلوهای یزدی در کلاس خودرو‌های رودستر یا اسپایدر قرار دارد که اولین نمونه کاملا ایرانی در این کلاس خودرو‌ها محسوب می‌شود.

انتهای پیام/الف/ی

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند