تحریم‌ها هر روز بُعد جدیدی پیدا می‌کند/ کاهش موانع کسب و کار برای جهش تولید ضروری است

0

عباس گودرزی امروز در گفت‌وگو با امید لرستان، عنوان کرد: در شرایطی که تحولات عمیق و لحظه به لحظه در مبادلات سیاسی و اجتماعی جهان در حال رخ دادن بوده و از سویی تحریم‌های دشمنان علیه کشورمان هر روز بُعد جدیدی پیدا می‌کند، به حداقل رساندن و در نهایت حذف وابستگی به خارج از کشور در حوزه اقتصادی ضروری است.

وی بیان کرد: کشوری می‌تواند در برابر تکانه‌های بیرونی و تحریم‌های دشمنان ملت خود را به ساحل نجات برساند که وابستگی به بیرون را به حداقل برساند.

وی خاطرنشان کرد: از این رو تقویت تولید داخلی از مهمترین راهکارهایی است که در حوزه اقتصادی ما را به خودکفایی نزدیک کرده و اینگونه خسارات ناشی از هرگونه تحریم اقتصادی را به حداقل می‌رساند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت استفاده از کلمه “جهش” در شعار سال ۹۹ از سوی رهبر فرزانه انقلاب افزود: روند تقویت تولید داخلی متناسب با شرایط تحریم‌ها و وضعیت اقتصادی دنیا نبوده و از این رو ضروری است با جهش به مسیر رونق و حمایت از تولید داخلی حرکت کنیم.

گودرزی کاهش آمار بیکاری، فقر، آسیب‌های اقتصادی مانند تورم و در نهایت کاهش آسیب‌های اجتماعی و رشد و شکوفایی را از عواید جهش تولید برشمرد و گفت: تحقق این مهم در گرو ایفای نقش هر یک از عوامل دخیل در این باره است.

وی در خصوص وظایف تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در تحقق شعار سال تصریح کرد: تولیدکنندگان با ارتقاء کیفیت کالاها و مصرف‌کنندگان نیز با روی‌گردانی از بازارها و اجناس خارجی و خرید کالاهای داخلی می‌توانند نقش خود را در این باره ایفا کنند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در خانه ملت اظهار کرد: از مهمترین وظایف دولت در راستای تحقق شعار سال می‌توان به تسهیل کسب و کار و کاهش موانع در روند صدور مجوزها اشاره کرد.

گودرزی با انتقاد از هفتاد خوان پیش روی اخذ مجوز از سوی سرمایه‌گذاران، بیان کرد: از این رو دولت باید با کاستن از موانع کسب و کار، کوتاه کردن فرآیند صدور مجوزها، هدایت تسهیلات بانکی به سمت سرمایه‌گذاری واقعی و جلوگیری از سوداگری و دلال‌بازی در عرصه اقتصادی نقش خود را در این زمینه ایفا کند.

وی افزود: از سویی دولت باید با جلوگیری از فرارهای مالیاتی و ارائه لوایح مرتبط با پایه‌های جرائم مالیاتی برای مواردی که مورد غفلت قرار گرفته‌اند، در تحقق جهش تولید نقش‌آفرینی کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: به طور مثال مواردی از جرائم مالیاتی مغفول مانده مانند مالیات بر خانه‌های خالی و خودروها و خانه‌های لوکس در کمیسیون تلفیق مجلس مورد رصد و ارزیابی قرار گرفته است.

گودرزی ادامه داد: دستگاه قضایی کشور نیز باید با برخورد قاطع با فساد اقتصادی و برخورد بدون اغماض با قاچاق کالا که خنجری است از پشت بر پیکره نظام، به تحقق شعار سال کمک کند.

وی اظهار کرد: برخورد قاطع و بی‌اغماض با قاچاق کالا که موجب ورشکستگی کارفرمایان و خانه‌نشینی کارگران کشورمان شده، ضروری است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در خانه ملت بیان کرد: مجلس نیز باید لوایح و طرح‌هایی که دولت را در خدمات‌رسانی به مردم یاری می‌رساند، در دستور کار قرار دهد.

گودرزی خاطرنشان کرد: از سویی مجلس باید با تقویت نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی، وزارتخانه‌ها و مسوولان نقش بسزایی را در تقویت اقتصاد درونی کشور ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه تقویت تولید داخلی کشور ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است،  عنوان کرد: پیاده‌‌سازی اقتصاد مقاومتی به معنای درون‌زا، برون‌گرا، مردمی و دانش‌بنیان بودن آن در جامعه موجب کاهش وابستگی به بیرون، تقویت اقتصاد و رشد و شکوفایی هر چه بیشتر در آینده می‌شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند