اهدای عضو دختر ۲۰ ساله خرم‌آبادی زندگی بخش بیماران پیوندی شد

0

مسوول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: رضایت خانواده مرحومه ” مریم علیزاده” برای انجام عمل پیوند عضو، دست کم موجب نجات جان هشت بیمار شد.

به گزارش امید لرستان، فاطمه امانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دختر ۲۰ ساله به دلیل سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شد و خانواده وی با همکاری بسیار بالا و رضایت کامل، با اهدای اعضای دختر خود موافقت کردند.

وی اظهار داشت: پیکر مرحومه علیزده برای انجام عمل پیوند به تهران منتقل شده و قرار است عصر امروز اعضای وی به بیماران نیازمند پیوند داده شود.

وی با تقدیر از فرهنگ نیکوکاری و خداپسندانه خانواده علیزاده اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون اعضای بیش از ۱۰ نفر از استان به دلیل مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند شده است.

مسوول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان با تشکر ازخانواده های افراد اهداکننده اظهار داشت: عمل پیوند در بیمارستان های دولتی و کاملا رایگان انجام می شود و خانواده هایی که برای اهدا عضو رضایت می دهند هیچگونه مبلغی دریافت نمی کنند.

امانی اضافه کرد: بیمارستان ها موظف هستند علاوه بر انجام رایگان اعمال پیوند، تا جای ممکن ازهزینه هایی همچون مراقبت های ویژه فرد اهداکننده که برخی موارد مبالغ هنگفتی می شود صرفنظر کنند چراکه این در مقابل اقدام انسانی آنان ناچیز است.

وی همچنین  تصریح کرد: اخذ کارت اهدای عضو کار بسیار زیبایی‌ است اما تنها ملاک برای اهدای عضو نیست بلکه در هر شرایطی رضایت خانواده افراد برای اهدای عضو امری واجب و ضروری است.

وی گفت: افراد می‌توانند به سامانه مرکزی دریافت کارت اهدا عضو به نشانی www.ehda.center. مراجعه و یا از طریق سامانه کد دستوری *۳*۳۲۳۴# و یا ارسال کد ملی از طریق پیامک به شماره ۳۴۳  جهت ثبت‌نام کارت اهدای عضو اقدام کنند

ایرنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند