انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی و زمینی توسط پهپادهای تهاجمی نقطه‌زن/روز شلوغ کروزها و بالستیک ها در رزمایش سپاه

0

پهپادهای تهاجمی نقطه‌زن و موشک های بالستیک در دومین روز رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ اهداف ثابت و متحرک زمینی و دریایی را مورد اصابت قرار دادند.

به گزارش امید لرستان،دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۷ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از صبح امروز با حضور سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص)، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و جمعی از فرماندهان و کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح آغاز شد.

در این رزمایش پهپادهای تهاجمی نقطه‌زن اهداف ثابت و متحرک زمینی و دریایی که بر اساس سختگیرانه‌ترین سناریوهای رزمایش طراحی شده بودند را با موفقیت مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند.

بنابراین گزارش پشتیبانی هوایی توسط بالگردهای تهاجمی با شلیک دقیق به اهداف انجام شد.

تمرین دفاع از سواحل اجرای عملیات‌های دفاع ثابت و متحرک و ضد هلی برن در دومین مرحله از رزمایش مشترک که پیامبر اعظم(ص) ۱۷ به اجرا درآمد.

حمله به اهداف ثابت و متحرک با موشک های بالستیک

همچنین در ادامه دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات موشکی بالستیک علیه شناورها، تأسیسات و پایگاه‌های دشمن نیز اجرا شد.

در این مرحله از رزمایش موشک‌های بالستیک زمین به زمین اهداف از پیش تعیین شده را مورد اصابت قرار دادند.

همچنین اهداف شناوری شبیه‌سازی شده دشمن فرضی با شلیک موشک‌های سطح به سطح شناوری و ساحل به دریا منهدم شد.

اجرای عملیات توسط سامانه‌های پدافند هوایی شناوری و ساحلی علیه اهداف پهپادی دشمن از دیگر بخش‌های دومین روز رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ بود که با موفقیت اجرا شد.

بنابراین گزارش؛ تمرین عملیات‌های ویژه و نفوذ در سطح عملیاتی و راهبردی، اجرای عملیات در شرایط جنگ بیولوژیک و تمرین یگان‌های پدافند هوایی تحت شبکه یکپارچه از دیگر اقدامات دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ بود.

موشک های کروز ضد کشتی اهداف خود را نابود کردند

در دومین روز از رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) 17 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یگان‌های موشکی و سطحی نیروی دریایی سپاه با شلیک موشک‌های کروز ضدکشتی موفق به انهدام اهداف از پیش تعیین شده شدند.

در این سناریو از رزمایش، یگان‌های موشکی از ساحل و شناورهای تندرو کلاس ذوالفقار، با شلیک همزمان 5 فروند موشک کروز ضدکشتی، شناور دشمن فرضی را با اصابت همزمان موشک‌ها با موفقیت منهدم کردند.

انهدام اهداف متحرک با بمب «قائم» و موشک «الماس» در رزمایش سپاه

در ادامه مرحله اصلی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یگان پهپادی نیروی دریایی سپاه با استفاده از پهپادهای مراقبتی و رزمی «مهاجر ۶» اهداف ثابت و متحرک زمینی و دریایی را با موفقیت مورد اصابت قرار دادند.

در این مرحله از رزمایش پهپادهای مهاجر ۶ با پرتاب بمب هوشمند و نقطه‌زن «قائم» و همچنین شلیک موشک هوشمند «الماس» موفق به انهدام اهداف مورد نظر شدند.همچنین در این مرحله پهپادهای «باور» نیروی دریایی سپاه نیز که اخیراً به سازمان رزم این نیرو ملحق شده‌اند، عملیات پایش و رصد منطقه رزمایش را بر عهده داشتند.

 بمباران اهداف زمینی توسط جنگنده‌های سوخو22 هوافضای سپاه

دو فروند جنگنده بمب افکن سوخو-22 نیروی هوافضای سپاه به منظور پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای عمل کننده در رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) 17 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات بمباران اهداف دشمن را با موفقیت اجرا کردند.

در این عملیات، جنگنده‌های سوخو-22 با استفاده از بمب‌های بومی و نقطه‌زن یاسین اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دادند.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند