استاندار لرستان؛

کارخانه صدر فولاد لرستان تا پایان امسال فعال می‌شود

0

استاندار لرستان گفت: بدهی و مشکلات کارخانه صدر فولاد تسهیل شده است و فعالیت آن تا پایان امسال از سر گرفته می‌شود.

به گزارش امید لرستان، فرهاد زیویار روز یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: مشکلات شرکت صدر فولاد به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به تمهیدات قبلی در جلسات گذشته و رفع مشکل برق و گاز، موضوع انسداد حساب های بانکی این شرکت نیز برطرف شد.

وی افزود: شرکت صدر فولاد بدهی‌هایی به سازمان مالیاتی، بانک های ملی، ملت، تجارت، کشاورزی و سپه داشت که با همکاری بانک‌ها بدهکاری این شرکت در حد اختیارات ستاد تسهیل، استمهال شد و قرار است در سال آینده، تقسیط بدهی انجام شود.

وی ادامه داد: سازمان مالیاتی نیز با حداکثر همکاری در پرداخت بدهی و بخشش جرایم آن موافقت کرده است.

زیویار بیان کرد: با توجه به برطرف شدن مشکلات موجود و طبق وعده مدیران شرکت، صدر فولاد تا پایان امسال آغاز به کار خواهد کرد و اشتغال در این واحد تولیدی از طریق اطلاع رسانی عمومی اعلام می شود.

کارخانه صدر فولاد خرم آباد در زمان فعالیت سالانه ۶۰۰ هزار تن تولید داشت و سال ۹۶ در برهه ای که گفته می شد قرار است این میزان تولید  ۲.۵ برابر شود نه ‌تنها وعده توسعه کارخانه محقق نشد بلکه مسایلی همچون بدهی های بانکی و کاهش تولید، “صدر” را به پایین کشیدند و دست ۱۸۰ کارگر آن از سفره های جمع و جور کارگری هم کوتاه شد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند