۲۰ درصد صرفه جویی کنید تا در لرستان مشکل آب آشامیدنی نداشته باشیم

0

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان، گفت: در حال حاضر منابع آبی خوبی در استان داریم و نگرانی ما برای فصل گرماست که برای گذر از این چالش به کمک مردم و صرفه‌جویی ۳۲۰ درصدی آن‌ها نیاز داریم.

به گزارش امید لرستان، حمیدرضا کرموند، در گفت‌وگویی، درخصوص خبری که در صحن شورای شهر در برخی رسانه‌ها درج شده بود با این عنوان که «لرستان وضعیت خطرناکی دارد» یا «منابع آب لرستان نگران کننده است»، اظهار کرد: در آن جلسه در خصوص پیش‌بینی که همکاران شرکت آب و فاضلاب درخصوص فصل گرما دارند بود، در حال حاضر وضعیت منابع آبی استان مطلوب است.

وی ادامه داد: تمام شهرهای استان شبکه آب نرمالی دارند، در برخی از روستاها که بیشتر آن‌ها تحت پوشش آب و فاضلاب نیستند و به صورت خودگردان مدیریت می‌شوند مشکلاتی در بحث تأمین آب در اوایل سال داشتند که به وسیله تانکر آبرسانی شدند.

کرموند بیان کرد: با توجه به کاهش بارندگی‌ها یک پیش‌بینی وجود دارد، اینکه ممکن است در آینده به ویژه در برخی از روستاها مشکل تأمین آب داشته باشیم که البته با تمهیداتی که در نظر گرفتیم و به روز کردن تأسیسات و تجهیزات خودمان و تانکرهای آبرسانی که در اختیار داریم و از همه مهم‌تر افزایش تاب‌آوری تأسیسات و حضور قرارگاه جهاد آبرسانی که با مجموعه‌ای از نیروهای جهادی، خیرین آب رسان و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و بسیج سازندگی استان است، همه تلاش خود را به کار می‌بریم که در فصل گرمای پیش رو کمترین تنش را داشته باشیم و از این وضعیت کم آبی عبور کنیم.

مدیرعامل آبفا لرستان بیان کرد: ما به همراهی و همکاری مردم در بحث مصرف بهینه آب شرب نیاز داریم، اگر مردم در فصل گرما ۲۰ درصد نسبت به دیگر فصول سال کاهش مصرف داشته باشند قطعاً مشکلات کمتری در بحث تأمین آب خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: سامانه ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب آماده پاسخگویی به تمام درخواست‌های مردم و مشترکین در کل استان است که اگر حادثه یا اتفاقی در بحث آب وجود داشت می‌توانند به همکاران  ما اطلاع دهند که نسبت به رفع حادثه اقدام کنند.

کرموند ادامه داد: هدف ما از بیان مطالبی که در صحن علنی شورای شهر بیان شد این بود که مردم بیشتر از گذشته با موضوع درگیر شده و صرفه‌جویی در مصرف آب را در برنامه روزانه خود قرار دهند، که بتوانیم گرمای تابستان را بدون چالش پشت سر بگذاریم.

ایسنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند