سوپرایز نوروزی محله های دِرمِسه مرکز لرستان برای مدیران شهرداری/ با این سطح از امکانات باید فکر اقتصاد اکوتوریسم بود

0

این روزها در حالی مرکز استان لرستان به پیشواز نوروز می رود که اوضاع خدمات شهری و حفاظت از محیط زیست مناطق کم برخوردار خرم آباد مساعد نیست

به گزارش امید لرستان، اوضاع خدمات شهری و حفاظت از محیط زیست مناطق کم برخوردار خرم آباد مساعد نیست . شهرداری خرم آباد، کمیسیون خدمات شهری شورای شهر و دیگر دستگاه‌های متولی و نظارتی پاسخگو باشند .

پای درد و دل و مشکلات احصا شده محیط زیستی از زبان نمایندگان دفاتر تسهیلگری و پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی محلات کم برخوردار خرم آباد نشستیم و به عمق مشکلات این محلات به ویژه محلات ماسور و فلک الدین پی بردیم . محله ماسور به تازگی به شهر پیوسته و زیرساخت‌های مناسب شهری ندارد و با داشتن ۱۰۱ معبر و ۱۲ هزار جمعیت و ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار ۸ سطل زباله دارد؛ مشکلاتی از قبیل چرای احشام در تپه ماسور، عدم جمع آوری زباله در موعد مقرر، تکمیل نشدن ۱۰۰ درصدی فاضلاب این شهر که مربوط به شرکت آب و فاضلاب است مشکلات عدیده ای را به وجود آورده و بهار و تابستان پیشه رو با هجوم حشرات و حیوانات موذی، نگران کننده کرده است .

در محله فلک الدین مدرسه‌ای در انتهای محله؛ جایی برای جمع آوری ضایعات شده . در محلات علی آباد و شمشیر آباد به جهت پلکانی بودن بخشی از معابر و کوچه های آن، جمع آوری زباله در موعد مقرر انجام نمی شود، کمبود سطل زباله، وجود سگ های بیمار و ولگرد، پایین بودن سرانه فضای سبز و وجود زمین‌های بلاتصدی، توجه و اقدام عینی می خواهد .

در محلات اسبستان و دره گرم نیز همین مشکلات اشاره شده به علاوه عدم لایروبی جداول به صورت مستمر، نگهداری احشام در منازل مسکونی و فضای شهری، وجود داشتن حیوانات موذی کاملاً قابل مشاهده است . در محله گل سفید دو منزل مسکونی محل نگهداری زباله شده ، کمبود سطل زباله و ضرورت تجهیز کتابخانه خانه محیط زیست نیز از جمله مطالبات این منطقه است .

در محله پاچنار به واسطه ساخت و سازهای از سر ناچاری و البته غیر مجاز در امتداد کوه مخملکوه، باعث لطمه خوردن به اکوسیستم منطقه و عدم توجه به حفاظت محیط زیست است، عدم توجه به چشمه های جوشان و چهارفصل این محله با وجود آمدن مسئولین و عدم اقدام لازم در این محله جای تاسف دارد . تعیین تکلیف زمین های بلاتصدی و املاک و اراضی امتداد کوه و انتهای محلات و کمربند سبز که مشمول محلات پاچنار، گل سفید، پشت بازار، دره گرم، فلک الدین، کوی علی آباد و بخشی از پشته حسین آباد نگاه و عمل جهادی می‌خواهد .

به طور کلی در تمامی محلات اشاره شده، مشکلات عدیده ای که موردی اشاره گردید وجود دارند و با توجه به‌ نزدیک بودن ایام عید اقدامی جهادی می طلبد . به امید توجه و اقدام
فعال اجتماعی یاسر بسطامی

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند