تحویل ۱۲ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده به شهرداری برای ضدعفونی معابر/ تعطیلی ۹۰ درصد شهر الشتر در روزی که گذشت/ یک پزشک متخصص عفونی به شبکه درمان الشتر اضافه شد

0

شریف خسروی در گفتگو با خبرنگار امید لرستان اظهار داشت: وضعیت امروز در الشتر به مراتب از روزهای گذشته بهتر است و گسترش بیماری به نوعی در حال کنترل است و امروز تا این لحظه مبتلای جدیدی نداشته ایم که تست مثبت باشد.

 

وی با بیان اینکه تا یک ساعت پیش نیز آمار فوتی ها اضافه نشده و فقط یک ساعت قبل یک نفر اضافه شده است، عنوان کرد: وضعیت توزیع الکل در سطح شهر مناسب است و مردم توصیه ها را گوش کرده اند و امروز بالای 90 درصد شهر تعطیل بود.

 

فرماندار سلسله با اشاره به اینکه امروز فقط برخی مغازه‌ها که اقلام ضروری توزیع می کنند باز بودند، ادامه داد: لذا نگرانی خاصی وجود ندارد اگر مردم این روش و سبک را ادامه دهند ان شاالله وضعیت بهتر می شود.

 

خسروی تصریح کرد: اقلام ضدعفونی کننده و الکل در داروخانه‌ها روزی حداقل پنج هزار لیتر توزیع می شود و مشکلی نداریم.

 

وی افزود: امروز ۱۲ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده تحویل شهرداری‌ها و دهداری‌ها داده شد تا نسبت به ضدعفونی معابر اقدام کنند.

 

فرماندار سلسله خاطرنشان کرد: در رابطه با دستکش و ماسک کماکان مثل همه جای ایران کمبود جدی داریم که ان شاالله صنعت و معدن نسبت به رفع این نواقص تلاش کند.

 

خسروی با بیان اینکه امروز یک پزشک متخصص عفونی به شبکه درمان الشتر اضافه شده است، یادآور شد: این اقدام در راستای تسریع و دقت بیشتر در غربالگری و کمک به درمان افرادی که در الشتر بستری هستند، صورت گرفت.

 

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه آخرین آمار از طریق دانشگاه علوم پزشکی منتشر می شود و متولی هستند ما آمار را اعلام نمی‌کنیم اما معمولا با توجه به این که جواب تست‌ها با تاخیر زمانی می‌رسد، مقداری در آمار تفاوت هست و امکان دارد یک نفر امروز مبتلا شود و جواب تست دو روز بعد بیاید و بعد آمار اعلام شود؛ اما در مجموع با توجه به وضعیت میدانی آمار بیش از آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی هست که هم به علت اختلاف زمانی است.

 

فرماندار سلسله با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به رعایت و همکاری مردم وضعیت خوب است، ادامه داد: سعی کرده ایم اقلام توسط خیرین توزیع شود که تردد کمتر شود اما متاسفانه پمپ بنزین ها علی رغم سود سرشار از کادر کمتر استفاده می کنند و ما انتظار داریم شرکت پخش فراورده های نفتی در این زمینه سخت گیرانه تر عمل کند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند