نخستین “شب خاطره جنگ شهرها” در لرستان برگزار می‌شود

0

نخستین شب خاطره جنگ شهرها با عنوان «سیاوشانه» از سوی واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش امید لرستان، نخستین شب خاطره جنگ شهرها با عنوان «سیاوشانه» از سوی حوزه هنری لرستان و با مشارکت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان لرستان و دفتر شب خاطره حوزه هنری به مناسبت سالگرد بمباران انبار شرکت نفت خرم آباد در دهم بهمن ماه و در محل تالار ماه حوزه هنری برگزار می‌شود.

مسئول روابط عمومی حوزه هنری لرستان در این رابطه گفت: نخستین بار است که در قالب برنامه‌های شب خاطره، به طور تخصصی به جنگ شهرها و به موضوع انفجار مخازن پرداخته می‌شود؛ مخازنی که در دهم بهمن سال ۶۵ هدف بمباران جنگنده‌های بعثی قرار گرفت و ۹ نفر از کارکنان خدوم این مجموعه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

شهلا ملکی تدین؛ هدف از برگزاری این برنامه را بازخوانی حوادث دوران دفاع مقدس دانست که به معرفی قهرمانان و ترسیم ایستادگی و پایداری مردم لرستان می‌پردازد.

وی؛ همچنین نشان دادن زوایای پنهان جنگ و به تصویر کشیدن خباثت دشمن بعثی و حامیانش در نابود کردن منابع معیشتی و تخریب زیرساخت‌های حیات مردم را از دیگر دستاوردهای شب خاطره «سیاوشانه» برشمرد.

نخستین شب خاطره جنگ شهرها در لرستان برگزار می‌شود

مسئول روابط عمومی حوزه هنری لرستان تصریح کرد: در این برنامه پژوهشی جامع صورت گرفته است که ذیل آن راویان و شاهدان صحنه، به روایت دیده‌ها؛ زخم‌ها و جانبازی و شهادت همکاران می‌پردازند.

ملکی اضافه کرد: تولید فیلم مستند جنگ شهرها، تهیه آثار هنری و ادبی، تولید کتاب با موضوع خاطرات و تاریخ شفاهی این واقعه از برنامه‌های در دست اجرای واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری لرستان است.

وی یادآور شد: همچنین خروجی برنامه به صورت مستند از شبکه سیما پخش و پوشش داده خواهد شد.

پاسداشت، تکریم و تقدیر از پایداری خانواده‌های شهدای نفت؛ شعرخوانی و اجرای برنامه‌های متنوع هنری و برگزاری نمایشگاه، از بخش‌های جنبی این برنامه خواهد بود.

براساس این گزارش، این برنامه یکشنبه دهم بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ صبح در تالار ماه حوزه هنری لرستان برگ

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند