برگزاری ششمین دوره‌ی جامع آموزشی منظومه فکری رهبر انقلاب در لرستان

0

این دوره‌ی آموزشی، در ۳بخشِ منظومه معرفتی، منظومه ارزشی و منظومه کنشی برگزار می‌شود و زمان دوره در هر بخش، حدود ۴ماه است.

به گزارش امید لرستان، مریم حسنوند، مسئول مجموعه تبیین منظومه‌فکری مقام معظم رهبری در خرم‌آباد، با اشاره به آغاز ثبت نام ششمین دوره معارف انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برای تبیین منظومه معرفتی و ارزشی اسلام و سپس ترسیم فرآیند عینیت یافتن ارزش‌ها در متن جامعه، نیازمند یک دستگاه معرفتی و منظومه فکری هستیم.

وی افزود: امروز برای دستیابی به جهان انسانی و تمدن اسلامی نیازمند فهم و عمل به منظومه فکری اسلام و انقلاب که ظهور در اندیشه امامین انقلاب دارد، هستیم.

مسئول مجموعه تبیین منظومه‌ فکری مقام معظم رهبری در خرم‌آباد عنوان کرد: مجموعه تبیین منظومه‌ فکری رهبر انقلاب از سال 96 تمرکز خود را بر ارائه نظام اندیشه انقلاب اسلامی بر اساس منظومه‌فکری رهبر انقلاب قرار داده و به همین منظور تاکنون دوره‌های آموزشی و حلقات مطالعاتی پرشماری را برگزار و مدیریت کرده است.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی معارف انقلاب اسلامی دارای دو سطح بوده، تصریح کرد: در سطح عمومی، تمرکز بر آشنایی با منظومه‌فکری رهبر انقلاب و در سطح دو، تربیت پژوهشگر و تربیت مدرس است.

حسنوند، هدف این مجموعه را ایجاد گفتمان تمدن سازی و تربیت نیروهای تراز انقلاب اسلامی با محوریت اندیشه‌های امامین انقلاب دانست و بیان کرد: ثبت نام ششمین دوره آموزشی از ۱ دی ماه آغاز شده و تا ۱۷ این ماه ادامه دارد.

وی ضمن عنوان اینکه این دوره یکساله است، گفت : بهره‌مندی از اساتید برجسته ، کسب قدرت تحلیل مسائل سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ، بهره‌مندی از تخفیف جهت شرکت در دوره‌های آموزشی روش مطالعه، تندخوانی، مدیریت زمان و برنامه‌ریزی ؛ امکان شرکت در سطح دو (تربیت مدرس و تربیت پژوهشگر) در رشته‌های مختلف و ضروری و اعطای گواهینامه از جمله مزایای این طرح است.

مسئول مجموعه تبیین در خرم‌آباد عنوان کرد: این دوره آموزشی بر اساس طرح مصوب معاونت آموزش و پژوهش دفتر حفظ ونشر آثار آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای است.

وی به تمرکز این دوره آموزشی بر مخاطبان جوان و تحصیلکرده تاکید و تصریح کرد: مراحل آموزش این دوره شامل مطالعه، تقریر نویسی، مباحثه، تدریس استاد و آزمون است.

علاقه مندان برای ثبت نام در دوره می توانند از طریق سایت مجموعه‌ی تبیین از طریق لینک زیر اقدام نمایند:

https://www.tabyinmanzome.ir/courses/maaref-enghelab

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند