۱۰۰ هنرمند «به عشق علی(ع)» آثار هنری تولید می‌کنند

0

اجتماع بزرگ علوی و جشنواره فرهنگی «به عشق علی علیه‌السلام» با حضور هنرمندان، اهالی فرهنگ و عاشقان امیرالمومنین(ع) با هدف بزرگداشت بزرگترین عید شیعیان جهان با حضور ۱۰۰ هنرمند کشور در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب برگزار می‌شود.

کانون فرهنگی رسانه‌ای رضوان با همکاری سازمان فضای مجازی سراج به مناسبت فرارسیدن «غدیرخم»، بزرگترین عید شیعیان جهان، اجتماع بزرگ علوی و رویداد فرهنگی هنری «به عشق علی (علیه‌السلام)» را با هدف بزرگداشت این عید بزرگ و فرخنده و تکریم جایگاه والای امامت و ولایت برگزار می‌کند.

از آنجایی که انقلاب اسلامی ادامه راه غدیر به شمار می‌رود، این اجتماع بزرگ علوی نیز با انگیزه خدمت به خلق الهی و توجه به تکالیف مذهبی و تعهدات دینی و تبیین نقش ولایت در اقتدار نظام مبتنی بر دین، از سوی کانون فرهنگی رسانه‌ای رضوان برگزار می‌شود.

این جشنواره طی ۳ روز و به صورت ۵ کارگاه تئوری و عملی از فردا چهارشنبه ۲۲ تیرماه تا ۲۴ تیرماه در محل مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب – سرچشمه؛ واقع در میدان بهارستان کوچه شهید صیرفی پور، از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ برگزار خواهد شد.

طراحی گرافیک و پوستر این جشنواره با حسن علیپور، طراحی گرافیک و سایت از مهدی عسکری، تدوین ویدئو کلیپ با صادق شاهسون، پادکست از حمید جمالی، تایپوگرافی و طراحی نشان با احسان جعفر پیشه و تصویرسازی نیز با محمدحسین صلواتیان و هاجر سلیمی نمین است.

همچنین نفوذ و تقابل در عرصه آثار هنری بین‌الملل این رویداد، با مسعود شجاعی بوده و الزامات کنشگری موثر توسط سید پویان حسین پور ارائه می‌شود که این اساتید به بیان تجربیات خود و نیز مباحث مرتبط با مباحث کارگاهی می‌پردازند.

۱۰۰ هنرمند از سراسر کشور در این دوره شرکت دارند که در زمان اعلام اسامی نهایی ثبت نام شوندگان، هر هنرجو صرفاً در یک کارگاه اعلام اسم می‌شود اما در زمان حضور در کارگاه‌ها، هنرمندان و هنرجویان از کارگاه‌های دیگر نیز می‌توانند استفاده کنند.

پوستر به عشق علی

حضور در کارگاه ها بصورت رایگان خواهد بود. همچنین آیین اختتامیه جشنواره بزرگ «به عشق علی علیه‌السلام» به همت کانون فرهنگی رسانه ای «رضوان» و با همکاری سازمان فضای مجازی سراج، روز جمعه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در محل برگزاری کارگاه‌ها واقع در مجموعه شهدای سرچشمه برگزار می‌شود.

کانون فرهنگی رسانه‌ای رضوان برای ترویج گفتمان مقاومت اسلامی و معارف دینی در سال ۱۳۹۸ با حمایت سازمان مردم نهاد سراج تاسیس شده است. این موسسه هدف اولیه خود را بر پایه انتقال مفاهیم هنر و فرهنگ اسلامی در بستر فضای مجازی قرارداده است که در سه بخش مدیریت محتوا و تولید، انتشار و ترویج تولیدات محتوایی و برگزاری رویدادها و کارگاه‌های آموزشی فعالیت می‌کند.

اولین رویداد برگزار شده توسط کانون فرهنگی رضوان با نام رویداد «هوا داریم»، به همت سازمان فضای مجازی سراج و مشارکت مسجد مقدس جمکران در سال ۱۴۰۰ و مصادف با ایام نیمه شعبان بوده است که در سال جدید، رویدادی با عنوان به عشق علی (علیه السلام) نیز برنامه‌ریزی شده است. همچنین علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر هم اکنون می‌توانند به سایت کانون رضوان به نشانی http://kanoonrezvan.ir مراجعه کنند.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری فارس
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند