۹۶ میلیارد ریال هزینه بیماران‌ خاص در لرستان پرداخت شد

مدیرکل بیمه‌سلامت لرستان:

0


محسن اسدبیگی اظهارداشت: از جمعیت استان لرستان، یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند که حدود ۶۲ درصد جمعیت استان است، همچنین از این تعداد ۶۱۷ هزار و ۴۰۶ نفر تحت پوشش بیمه صندوق روستایی، ۲۹۰ هزار و ۲۰۷ نفر تحت پوشش‌ بیمه‌سلامت همگانی، ۱۲۹ هزار و ۹۹۴ نفر تحت پوشش صندوق کارکنان دولت، ۱۰۰ هزار و ۹۲۸ نفر تحت پوشش صندوق سایر اقشار و هزار و ۴۸۵ نفر تحت پوشش صندوق ایرانیان قرار دارند.

وی با اشاره به خدمات بیمه‌سلامت به بیماران خاص و صعب‌العلاج، افزود: در کل کشور ۸۶ هزار و ۴۲۹ نفر تحت پوشش صندوق بیماران خاص قرار دارند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۱۱۱ نفر مربوط به استان لرستان است و لرستان در این بخش، رتبه اول را در کشور دارد.

مدیرکل بیمه‌سلامت لرستان تصریح کرد: تاکنون سه هزار و ۳۴ پرونده بیماران خاص پذیرش شده که دو هزار و ۶۹۷ پرونده رسیدگی شده و ۱۶ هزار و ۵۴۶ بیمار صعب‌العلاج نشان‌دار شده و از خدمات بیمه‌سلامت بهره‌مند می‌شوند.

اسدبیگی عنوان کرد: در همین راستا بیش از ۹۶ میلیارد ریال برای بیماران خاص در لرستان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در قالب چهار بیماری، بیماران خاص تحت پوشش قرار دارند، گفت: ۱۴۱ بیمار تالاسمی، ۴۳۰ بیمار همو دیالیز، ۲۲۴ بیمار پیوند، ۹۳۰ بیمار ام‌اس، ۹۹ بیمار هموفیلی که در مجموع هزار و ۸۲۴ نفر هستند از خدمات بیمه‌سلامت بهره‌مند می‌شوند./سفیر افلاک

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند