۸۴ درصد داوطلبان شورا‌های شهری لرستان تایید صلاحیت شدند

0

باقر پورحسینی گفت: یکهزار و ۴۸۵ نفرداوطلب ششمین دوره انتخابات شورا‌های شهری این استان بودند که صلاحیت ۸۴ درصد آن‌ها تایید شده است.

وی افزود: در مجموع صلاحیت ۲۳۵ داوطلب انتخابات شورا‌های شهری این استان توسط هیات‌های اجرایی و نظارت تایید نشد.

پورحسینی ادامه داد: از این تعداد ۱۳۸ نفر توسط هیات‌های اجرایی و ۹۷ نفر نیز پس از بررسی هیات‌های نظارت رد صلاحیت شده‌اند.

دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستای لرستان گفت: داوطلبان انتخابات شورا‌ها که نسبت به رد صلاحیت خود معترض هستند چهار روز برای اعلام اعتراض مکتوب به هیات‌های نظارت مهلت دارند.

پورحسینی افزود: افرادی که صلاحیت آن‌ها توسط هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات تایید نشده است می‌توانند شکایت و اعتراض خود را از امروز نهم اردیبهشت به مدت چهار روز اعلام کنند.

وی اظهار داشت: این افراد باید اعتراض خود را همراه با دلایل رد صلاحیتی که از سوی فرمانداری به آن‌ها اعلام شده است به دبیرخانه هیات عالی نظارت بر انتخابات استان مستقر در استانداری تحویل دهند.

وی به تبلیغات زودهنگام داوطلبان شورای شهر اشاره کرد و گفت: اگر افرادی هم تایید صلاحیت شدند، اما تخلفات آن‌ها در راستای تبلیغات پیش از موعد مقرر محرز شود در رد صلاحیت نهایی آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

ششمین دوره انتخابات شورا‌های شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می‌شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند