رسانه‌ای برای مردم لرستان

۸۳ هزار و ۸۱۲ نفر از لرستان دیدن کردند

0

“اسکندر فلاح وند” در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا بازدید از جاذبه های گردشگری در صورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی امکانپذیر است و برگزاری تورهای گردشگری با وسایل نقلیه عمومی ممانعت ندارد.

وی اظهار داشت: در این راستا ۴۴ هزار و ۵۲۴ نفر از جاذبه‌های تاریخی فرهنگی، ۲۴ هزار و ۹۹۲ نفر از جاذبه های طبیعی، ۱۴ هزار و ۲۹۹ نفر  از جاذبه های دست ساز استان بازدید کردند.

فلاح وند با بیان اینکه  براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا و دستورالعمل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اقامت مسافران نوروزی تنها در مراکز دارای مجوز و مورد تایید امکان پذیر است افزود: در ایام تعطیلات نوروزی۶ هزار و ۳۳۹ مسافر نوروزی در استان اقامت داشتند.

وی اظهار داشت:سه هزار و۳۳۷ مسافر نوروزی در هتل، یک هزار و ۵۲۸ نفر اقامتگاه‌های بوم گردی، ۵۴۰ نفر مراکز گردشگری ویک هزار و ۵۲۸ نفر در مهمانپذیرهای استان پذیرش شدند.

فلاح وند گفت: در این راستا  ۳۶۸ بازدید از مراکز اقامتی  و ۳۶۲ بازدید نظارتی از رستاوران ها و مراکز بین راهی لرستان انجام شده است.

معاون گردشگری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: ۲۶هتل، ۲ هتل آپارتمان، ۱۱ مهمانپذیر و هفت اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت ۲هزار و ۲۸۵  تخت برای اسکان مسافران نوروزی در استان تدارک دیده شده است.

وی عنوان کرد: از این تعداد ۳۸۰ تخت کف خواب است و علاوه بر این پنج مجتمع گردشگری نیز در سطح استان لرستان پذیرای مهمانان نوروزی هستند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند