۵ هزار پروژه نیمه تمام در لرستان!

0

به گزارش امید  لرستان، سید موسی خادمی در آیین افتتاح پل شهدای دانش‌آموز این شهرستان اظهار کرد: قریب به پنج هزار پروژه نیمه تمام در لرستان وجود دارد که در این میان اتمام پروژه‌های شهری از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی عنوان کرد: در سال جاری اعتبارات تنها به پروژه‌هایی تعلق می‌گیرد که پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصدی داشته و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: پروژه‌های شهری با توجه به ارتباط مردم با آن‌ها باید به‌هنگام اجرایی شده و در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسند.

خادمی نیروگاه تولید پراکنده و پل شهدای دانش‌آموز را از پروژه‌های زیرساختی بروجرد برشمرد که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

وی بیان کرد: پل شهدای دانش‌آموز که احداث آن از سال ۹۲ آغاز شده بود، در اوایل سال ۹۷ پیشرفت حدود ۴۰ درصدی داشت و با تزریق اعتبار مورد نیاز تکمیل شده و به بهره‌برداری رسید.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه پروژه‌های متعدد دیگری در بروجرد آماده افتتاح و کلنگ‌زنی است، در خصوص تعیین تکلیف کارخانه سامان کاشی این شهرستان گفت: در پروژه‌هایی که سرمایه‌گذار بخش خصوصی است، تنها می‌توانیم نقش حمایتی و تسهیل‌گری داشته باشیم و تصمیم‌گیری نمی‌کنیم.

خادمی با اشاره به اینکه کارخانه سامان کاشی بروجرد با سیستم بانکی مشکل داشته و اختلافات حقوقی دارد، افزود: آماده حمایت از سرمایه‌گذاران با هدف رونق تولید و احیای دوباره واحدهای راکد هستیم، اما نمی‌توانیم به جای آن‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد، گفت: شهرستان‌های بروجرد، دلفان، درود و خرم‌آباد جزو آلوده‌ترین شهرهای استان از نظر ابتلا به بیماری کرونا هستند.

استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه بروجرد در مقایسه با دیگر شهرستان‌های استان از نظر میزان ابتلا و خطر انتقال بیماری کرونا در صدر قرار دارد، شهروندان بروجردی باید با رعایت اصول بهداشتی، خود مراقبتی و فاصله اجتماعی از افزایش همه‌گیری و آمار مبتلایان جلوگیری کنند.

 

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند