۵ عنوان کتاب شهدای زن در لرستان چاپ می‌شود

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان:

0


مریم سپهوند با اشاره به کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید لرستان اظهارداشت: در راستای اجرای کنگره ملی شهدا، بسیج جامعه زنان ۱۸ عنوان برنامه را اجرا می‌کند که یکی از مهمترین این برنامه‌ها، برگزاری یادواره شهدای ۴۸۶ شهیده لرستانی است که این یادواره به صورت ملی برگزار می‌گردد.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های این کنگره، نصب یادمان و المان شهدای زن استان بوده که قرار است ۲۱ یادمان نصب شود که از این تعداد سه یادمان مربوط به مادران شهدای سه شهید استان است.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان تصریح کرد: در همین راستا در ۱۱ شهر استان، بوستان‌های کوثر راه‌اندازی شده که در هر یک از بوستان‌ها، به تعداد شهدای زن هر شهرستان، نهال‌هایی کاشته شده است.

سپهوند با اشاره به تاریخ شفاهی بانوان دفاع مقدس گفت: ۲۵ نفر از بانوانی که در دفاع مقدس نقش مهمی داشتند شناسایی شده که مصاحبه‌ای به صورت مفصل و شفاهی با این بانوان انجام شده است، همچنین از دیگر اقدامات چاپ فرهنگنامه شهدای زن است که پنج کتاب در حوزه شهدای زن استان چاپ می‌شود.

وی با تاکید بر تبیین نقش بانوان در دفاع مقدس، بیان کرد: توانمندسازی بانوان راوی دفاع مقدس در مدارس یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد که در این راستا ۵۲ نفر از مربیان پرورشی مدارس در ۴۸۶ مدرسه استان اقدام به روایت‌گری دوران دفاع مقدس می‌نمایند.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان تصریح کرد: یکی از بانوان نویسنده لرستانی کتابی را با عنوان حجاب و عفاف نوشته که همزمان با برگزاری کنگره، رونمایی می‌شود.

سپهوند از ساخت ۲۴ مستند با موضوع نقش زن در دفاع مقدس خبرداد و گفت: از این تعداد تاکنون شش مستند انجام شده و مابقی کار در دست اجرا می‌باشد، همچنین مستند جایی همین نزدیکی در قالب ۳۰ قسمت که مربوط به مادران، همسران و دختران شهدا است تهیه خواهد شد.

وی ختم ۴۸۶ قرآن به نیت شهدای زن استان، ۴۸۶ روزه مستحبی، ختم زیارت عاشورا به نیت همه شهدا و ختم صلوات را از دیگر برنامه‌های کمیته امور بانوان در راستای اجرای این کنگره اعلام کرد./سفیر افلاک

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند