پروژه ریلی روی ریل

۵۸۰ میلیارد تومان مصوبه سفر رییس جمهور برای راه آهن دورود – خرم‌آباد لحاظ شد

0

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۵۸۰ میلیارد تومان مصوبه سفر رییس جمهور برای تکمیل طرح راه آهن دورود – خرم آباد به طول ۱۲۰ کیلومتر لحاظ شده است.

به گزارش امید لرستان، وحید کرم الهی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: راه آهن دورود – خرم آباد یکی از پروژه های بسیار مهم، کلیدی و راهبردی لرستان است که قرارداد ساخت آن سال ۹۲ با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد و عملیات اجرایی آن همان سال آغاز شد.

وی ادامه داد: در ابتدای شروع بکار طرح منابع مالی از محل فروش صنایع فولاد مشخص و تامین شده بود و کارگاه های متعدد و فعال ایجاد شد به نحوی که در برهه ای از زمان هزار نفر در این طرح کار می کردند اما به تدریج با مشکلات مالی برخورد کرد و به تدریج به تعطیلی کامل رسید.

وی با بیان اینکه این طرح ریلی هم اکنون ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تصریح کرد: درسفر ۱۹ آذر رییس جمهور و هیات دولت به لرستان تصمیمات خوبی گرفته شد، اکنون برنامه زمان بندی سه تا چهار ساله تهیه، به وزارت راه و شهرسازی اعلام و به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است.

کرم الهی با اشاره به اینکه اقدامات فنی از سرگیری طرح در دست اجرا است افزود: به زودی با توافق بین قرارگاه و سازمان برنامه و بودجه مشکلات مالی طرح برطرف خواهد شد و در طرحی موسوم به شهید سلیمانی ۵۸۰ میلیارد تومان ان ابلاغ می شود.

وی گفت: عملیات اجرای این طرح در صورت مساعد بودن هوا تا پایان امسال و در غیراینصورت بهار ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.

لرستان هم اکنون ۱۵۵ کیلومتر راه آهن دارد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند