۵۲ پروژه ورزشی در مدارس لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان:

0

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان با اشاره به وجود ۵۷ پروژه ورزشی نیمه‌کاره در مدارس استان، گفت: ۵۲ پروژه ورزشی در مدارس لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.


امین جمشیدی اظهارداشت: یکی از اقدامات مهمی که مد نظر قرار دارد، تعریف و اجرای پروژه‌های ورزشی در مدارس است با هدف اینکه زیرساخت‌های لازم برای فعالیت دانش‌آموزان مهیا شود که نتیجه این فعالیت‌ها علاوه بر اینکه سلامت جسمی را به همراه دارد منجر به شادابی و نشاط نیز می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر ۵۷ پروژه ورزشی از طرح‌های شهید سلیمانی نیمه‌کاره در مدارس استان وجود دارد که از این تعداد، ۵۲ پروژه تا پایان اردیبهشت ماه یا اوایل خرداد به بهره‌برداری می‌رسد و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: از این تعداد پروژه، ۱۰ پروژه مربوط به زمین چمن مصنوعی است که تازه آغاز شده ولی ۴۲ پروژه به زودی افتتاح می‌شود البته سالن‌های ورزشی نیاز به اعتبار بیشتری دارند که در صورت تامین اعتبار، روند تکمیل آنها تسریع می‌یابد.

جمشیدی بیان کرد: در طرح‌های شهید سلیمانی در مرحله اول ۳۳ زمین چمن مصنوعی، شش زمین ساحلی، پنج سالن سقف بلند، ۱۴ کلاس تربیت بدنی برای استان در نظر گرفته شد، در مرحله دوم این طرح نیز چهار زمین چمن مصنوعی و در مرحله سوم نیز پنج زمین چمن مصنوعی، پنج کفپوش، چهار کلاس درس تربیت بدنی اختصاص یافت که دو زمین چمن مصنوعی هم خودمان به آنها اضافه کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۸۰ پروژه در این راستا تعریف شده بود که تاکنون تعدادی از آنها به بهره‌برداری رسیده و مابقی هم در دستور کار قرار دارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان گفت: علاوه بر اعتبارات آموزش و پرورش در این زمینه، ۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمرانی استان لحاظ شده است./سفیر افلاک

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند