۵۰۰ کودک کار لرستان شناسایی شدند/ ساماندهی وقتی دیگر!

0

به گزارش امید لرستان؛ کرم یاری در جلسه کمیته ساماندهی کودکان کار و خیابانی لرستان که با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط در سالن اجتماعات بهزیستی استان برگزار شد، اظهار کرد: مسئول ساماندهی کودکان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اما چون بهزیستی مراکز برای نگهداری کودکان کار و خیابانی دارد این مهم را به ما محول کردند.

وی، اضافه کرد: طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی چندین بار در استان اجرایی شد اما ابتر ماند و باید تلاش کنیم با همکاری همه دستگاه‌های عضو کمیته ساماندهی همکاری لازم را داشته باشند تا تلاشمان منجر به نتیجه شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان، عنوان کرد: چنانچه این کمیته از سوی اعضا حمایت نشود راه به جایی نمی‌بریم.

یاری با بیان اینکه کودکان کار سر چهار راه می‌ایستند و اقدام به پاک کردن شیشه خودروها می‌کنند که زیبنده استان نیست، افزود: بسته‌ای را برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی، معتادان متجاهر و زباله‌گردها در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه ۵۳۲ کودک کار و ۴۹ کودک خیابانی در استان شناسایی کردیم، گفت: از امروز به جمع‌آوری کودکان کار خواهیم پرداخت.

مدیرکل بهزیستی لرستان، اضافه کرد: بیشترین تعداد کودکان کار در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد هستند.

یاری با بیان اینکه سه مرکز حمایتی کودک و خانواده در خرم‌آباد و بروجرد راه اندازی شده است، گفت: برای ۲۱۷ کودک مستمری برقرار شده و با معرفی ۵۱ نفر از مادران کودکان فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را کسب کرده‌اند تا بتوانند درآمدی داشته باشند.

وی، عنوان کرد: در این طرح، کودکان پس از جمع‌آوری و تعهد والدین در مراجع ذیربط به خانواده تحویل داده می‌شوند و در غیر این صورت در مراکز روزانه بهزیستی نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه ۹۵ درصد این کودکان بومی هستند، افزود: با وجود کرونا تجمیع این کودکان در یک مکان خود عامل شیوع این بیماری می‌شود.

یاری، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای نگهداری این کودکان اندیشیده شده است.

وی، از عدم حضور برخی اعضای کمیته در این جلسه انتقاد کرد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند