۴۶۶میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای دام و طیور لرستان پرداخت شد

0

مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان گفت: ۴۶۶ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش نهاده های دام و طیور از ابتدای اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، به ۳۲۱ متقاضی در استان پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی لرستان، علی جهانی میر اظهار کرد: بانک کشاورزی هم سو با سیاست های دولت، با هدف رونق واحدهای تولیدی دام و طیور و تامین امنیت غذایی کشور، صدور دامدار کارت و پرداخت تسهیلات خرید نهاده های دامی را در دستور کار قرار داده است و با تسهیل شرایط اعتبارسنجی و اخذ تضامین، تسهیلات با سهولت و سرعت بیشتری در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی افزود: بانک کشاورزی پس از معرفی متقاضیان از سوی وزارت جهاد کشاورزی به شعب این بانک، تسهیلات یارانه دار خرید نهاده های دامی را از طریق سامانه بازارگاه با نرخ سود ۱۰ درصد به واحدهای کوچک و ۱۲ تا ۱۵ درصد به واحدهای متوسط و بزرگتر پرداخت می کند.

وی ادامه داد: امسال با تخصیص سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به لرستان، تعداد ۱۹۸ طرح از سوی سازمان جهاد کشاورزی به مدیریت بانک کشاورزی استان معرفی شده است.

جهانی میر افزود: شعب این بانک از ابتدای امسال تاکنون ۷۸۷ میلیارد ریال تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در راستای احداث گلخانه ها و تامین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی دام و طیور به ۶۴ نفر از متقاضیان پرداخت کردند و تعداد ۱۳۴ طرح در حال بررسی می باشد.

وی گفت: اجرای طرح های تولیدی و زیربنایی در بخش کشاورزی از اولویت های استان است و بانک کشاورزی پیگیر اخذ اعتبارات بیشتر برای پرداخت به متقاضیان این بخش می باشد.

/.انتهای پیام

منبع ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند