مسئول سازمان بسیج سازندگی لرستان:

۳۰ هزار نفر در گروه‌های جهادی لرستان عضو هستند

0

مسئول سازمان بسیج سازندگی لرستان گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار نفر در گروه‌های جهادی این استان عضو هستند.

به گزارش امید لرستان،  سرهنگ احسان جهانبخش امروز چهارشنبه در جلسه توجیهی کارگروه‌های تخصصی مجمع جهادگران لرستان اظهار داشت: بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۷۹ تشکیل شد.

وی گفت: دو هزار و ۵۸۳ گروه جهادی با نزدیک به ۳۰ هزار عضو در بسیج سازندگی استان و در عرصه‌های مختلف سازماندهی شده است، در تیپ دو لشکر ۸۴ لرستان گروه جهادی تشکیل داده شده و با هماهنگی ما به فعالیت‌های مختلف پرداخته‌اند و تجهیزات را در اختیار ما قرار داده‌اند که جای تشکر دارد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی لرستان عنوان کرد: اکنون ۷۰۷ صندوق قرص الحسنه خانگی، مردمی و مستقل در این نهاد داریم.

سرهنگ جهانبخش با اشاره به اینکه امروز ۲۵ میلیارد تومان موجودی این صندوق‌ها است که با توجه به گردش مالی برای اعضا، دو برابر موجودی، وام گرفتیم، گفت: نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان هم از سال ۱۴۰۰ تاکنون از اعتبارات دولتی و بنیاد علوی به تعداد بیش از دو هزار نفر در سطح استان وام مشاغل خانگی، صنایع تبدیلی، کشاورزی و حاشیه شهر پرداخت شده است.

سرهنگ جهانبخش عنوان کرد: در بودجه ۱۴۰۰ توجه ویژه ای به حوزه آب شرب استان شده است، ۴۲۵ میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) قرار گرفته تا پروژه‌های حوزه آب شرب ۳۰۰ روستا را در استان ظرف ۳۰ ماه عملیاتی کند.

وی همچنین، تهیه و توزیع بسته معیشتی، اهدای جهیزیه، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد توسط گروههای جهادی، تهیه و توزیع لوازم التحریر، تجلیل از کادر درمان، طبخ غذا و توزیع بین نیازمندان را از دیگر اقدامات این سازمان در استان برشمرد و گفت: با توجه به نیاز استان برای هر شهرستان، یک قرارگاه جهادی ایجاد کرده‌ایم، قرارگاه استانی نیز داریم و استان را به چهار پهنه تقسیم کرده‌ایم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی لرستان، با بیان اینکه ۱۲ کارگروه اصلی در بسیج سازندگی داریم گفت: کارگروه هنر، رسانه و گفتمان سازی، کارگروه عمران و محرومیت‌زدایی، کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی، کارگروه مقابله با آسیب‌های اجتماعی، کارگروه بهداشت و سلامت، کارگروه پدافند غیر عامل و امداد، کار گروه خواهران، کارگروه فرهنگی و معنویت افزایی، کارگروه کشاورزی، دامپروری و عشایری، کارگروه علمی و آموزش تحصیلی، کارگروه جهاد تبیین، کارگروه دانش بنیان و کارگروه تربیت بدنی که اخیران ایجاد شده از جمله آنها است.

سرهنگ جهانبخش با بیان اینکه نقد سازنده و منصفانه در راستای اصلاح امور واجب شرعی است، افزود: مقام معظم رهبری در این عرصه جهاد تببین را بیان کرده‌اند و فرمان جهاد دادن، افسران این جهاد نیز رسانه‌ها هستند.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند