۲۴ هزار و ۲۹۳ مورد ولادت در لرستان ثبت شد/ اعلام ۴۰ مورد ازدواج در هر شبانه‌روز

آمار ثبت وقایع حیاتی لرستان در سال ۱۴۰۱

0

مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: ۲۴ هزار و ۲۹۳ واقعه ولادت سال گذشته در لرستان به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۱۳ مورد پسر و ۱۱ هزار و ۲۸۰ نفر دختر بوده است.
| ۲۴ هزار و ۲۹۳ مورد ولادت در لرستان ثبت شد/ اعلام ۴۰ مورد ازدواج در هر شبانه‌روز | امید لرستانفریبرز‌ امیری پریان پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۲۹۳ واقعه ولادت سال ۱۴۰۱ در لرستان به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۱۳ مورد  پسر و ۱۱ هزار و ۲۸۰ نفر دختر بوده است و در مجموع به ازای تولد هر ۱۱۵ پسر ۱۰۰ دختر در لرستان متولد شد. (آمار کلی ولادت لرستان در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۵ هزار و ۴۱۵ نفر بود).
امیری ادامه داد: در سال گذشته تعداد ۱۴۶۱۲ مورد ازدواج و در هر شبانه روز ۴۰ ازدواج در استان به ثبت رسیده است. (آمار کلی ازدواج در لرستان در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۴ هزار و ۸۷۰ نفر بود).
وی میانگین سن ازدواج‌های ثبت شده بار اول برای مردان را ۲۸ سال و برای زنان ۲۳ سال بیان کردند و در مورد طلاق تعداد ۳۹۶۳ مورد طلاق ثبت شده که در هرشبانه روز بطور متوسط تعداد ۱۱ واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده است. (آمار کلی طلاق در لرستان در سال ۱۴۰۰ تعداد ۴ هزار و ۳۳۲ نفر بود).
‌امیری پریان درمورد میانگین سن طلاق در استان گفتند که برای مردان 37.03 سال و برای زنان 31.95 سال بوده است
وی با بیان اینکه در سال گذشته سه هزار و ۹۶۳ مورد طلاق در لرستان ثبت شده است افزود: به طور متوسط در هرشبانه روز ۱۱ واقعه طلاق رسمی شده و میانگین سن طلاق برای مردان استان ۳۷ سال و برای زنان سال به ثبت رسیده است.
وی آمار ولادت در سال گذشته را ۲۴ هزار و ۲۹۳ واقعه اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۳ هزار و ۱۳ مورد معادل ۵۳. ۶ درصد پسر و ۱۱ هزار و ۲۸۰ نفر دختر بوده است و در مجموع به ازای تولد هر ۱۱۵ پسر ۱۰۰ دختر در لرستان متولد شد.
امیری با اشاره به ثبت ۹۸. ۲ درصد از ولادت‌ها در مهلت قانونی ۱۵ روزه اظهار داشت: بر این اساس در هر ساعت تقریباً سه نوزاد و در هر شبانه روز بطور متوسط ۶۷ نوزاد در لرستان متولد شده و از مجموع تولد‌های ثبت شده ۴۹۵ مورد دو قلو و ۱۱ مورد سه قلو بوده است.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۹ هزار و ۵۰۶ واقعه فوت در لرستان به ثبت رسیده که از این تعداد پنج هزار و۲۲۲ نفر معادل ۵۷. ۵ درصد مرد و چهار هزار و ۸۳ نفر زن بوده‌اند و متوسط مرگ و میر در هر شببانه روز ۲۶ نفر گزارش شده است. (آمار کلی فوت لرستان در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۱ هزار و ۶۴۶ نفر بود).
مدیرکل ثبت احوال لرستان در خصوص فراوانی نام در استان گفت: پارسال پنج نام نخست پسران در لرستان به ترتیب حسین با ۴۱۵ مورد، آراد با ۳۶۲، ‌امیرعلی ۳۰۴، آی هان ۲۹۲ و آریا ۲۵۹ مورد همچنین بیشترین فراوانی پنج نام اول دختران نیز به ترتیب رستا با ۴۰۹ مورد، فاطمه ۳۲۹، آوا ۲۴۳، هانا ۲۳۹ و آوین ۲۲۹ مورد بوده است./یافته

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند