بیش از ۱.۵ میلیون مسافر نوروزی وارد لرستان شد

0

معاون عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه قلعه فلک الافلاک پنجمین اثر تاریخی با بیشترین بازدیدکننده در سطح کشور است گفت: طی ۵ روز گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر نوروزی وارد استان لرستان شدند.

به گزارش امید لرستان،  احمدرضا دالوند  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا 5 فروردین یک میلیون و 532 هزار مسافر نوروزی وارد لرستان شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد حدود 135 هزار مسافر در خرم آباد اسکان کرده‌اند.

وی  با اشاره به اینکه ظرفیت  اسکان استان در هر شبانه روز حدود 20 هزار نفر است، افزود: با توجه به حضور انبوه و بیش از ظرفیت مسافران در استان، با همت دانشگاه لرستان خوابگاه‌های دانشجویی به این ظرفیت افزوده شد.

معاون هماهنگی عمرانی استاندار لرستان  از تشکیل گشت شبانه روزی مشترک شهرداری و میراث فرهنگی خبر داد و عنوان کرد: افرادی که شب‌ها در اماکن گردشگری و یا پارک‌ها مستقر شده‌اند توسط این گشت‌ها به اسکان هدایت می‌شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون مجموعه تاریخی فرهنگی فلک الافلاک از لحاظ آمار بازدید به عنوان پنجمین اثر تاریخی با بیشترین بازدیدکننده در سطح کشور شناخته شده است، بیان کرد : از ابتدای فروردین تا کنون  67 هزار و 900 نفر از  مجموعه قلعه فلک الافلاک  بازدید کرده‌اند.

دالوند با اشاره به آمار و ارقام و تصادفات در سطح جاده‌های استان، گفت : متاسفانه طی پنج روز گذشته  7 مورد  تصادف در استان داشته‌ایم که منجر به فوت 7 نفر از هموطنان عزیز در سر صحنه تصادف شده است که نسبت به سال گذشته 36 درصد کاهش داشته‌ایم.

وی  با اشاره به افزایش 32 درصدی آمار تصادفات جرحی در استان تصریح کرد : با توجه به گزارش ارائه شده در سال‌جاری 57 فقره تصادف جرحی داریم که منجر به مصدوم شدن 71  نفر شده‌ است.

معاون  عمرانی استاندار لرستان با اشاره به هماهنگی  خوب بین دستگاه‌ها و نظارت و پیگیری آنها در ستاد هماهنگی خدمات سفر خاطر نشان کرد : هر شب طی جلسه ای با استاندار دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر گزارشی از عملکرد خود ارائه می‌دهند و پس از بررسی، تمهیدات لازم در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به بررسی وضعیت اماکن گردشگری استان اظهار داشت: برخی از مناطق گردشگری استان مانند آبشار بیشه و نوژیان دارای مشکلات زیرساختی هستند که قرار شد سرویس‌های بهداشتی به این مجموعه‌های گردشگری افزوده شود

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند