۱۸۵۰ نفر از زندانیان مالی لرستان آزاد شده و به جامعه بازگشته‌اند

مدیرکل زندان‌های استان:

0

عبدالمجید کشوری امروز یکم تیرماه در نشست خبری با خبرنگاران لرستان که به مناسبت آغاز هفته قوه‌ قضاییه در سالن جلسات اداره‌ کل زندان‌های لرستان برگزار شد، اظهار کرد: امسال پنج اولویت را سازمان‌ زندان‌های کشور به استان‌ها ابلاغ کرد که یکی از آن‌ها کاهش تعداد زندانیان، اشتغال آن‌ها و … بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه برای اولین بار در کشور جشنواره «شهید لاجوری» برگزار شد و عملکرد استان‌ها در این جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفت، افزود: لرستان در حوزه پابند الکترونیک و دادرسی الکترونیک حائز رتبه اول کشور شد.

مدیرکل زندان‌های لرستان با تأکید براینکه کاهش جمعیت کیفری از جمله سیاست‌های مهم‌ سازمان زندان‌هاست، گفت: ۱۰۲۰ نفر از زندانیان تحت پوشش سامانه پابند الکترونیک قرار گرفتند و در این راستا نسبت به جمعیت کیفری حائز رتبه اول کشور شدیم.

کشوری بیان کرد: از این ۱۰۲۰ زندانی، تخلف مشهود آنچنانی مشاهده نشده است.

وی در خصوص دادرسی الکترونیکی که به‌عنوان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌های کشور مطرح است، اضافه کرد: ۸۵ درصد دادرسی‌ها در سال گذشته به‌صورت الکترونیکی انجام و ۱۷ کابین دادرسی الکترونیکی در زندان‌های استان ایجاد شده است.

مدیرکل زندان‌های لرستان در ادامه با اشاره به اینکه با همکاری ستاد دیه، سپاه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، خیرین لرستان و مقیم خارج از استان، بیان کرد: تاکنون ۱۸۵۰ نفر از زندانیان مالی آزاد شده و به جامعه بازگشته‌اند.

کشوری در خصوص اشتغال زندانیان لرستان، افزود: در ابتدای پذیرش مسئولیتم، ۱۴ درصد از زندانیان به اشتغال مشغول بودند و در مجموع ۳۶۰ میلیون تومان دستمزد آن‌ها بود و این در حالی است که هم‌اکنون ۶۲ درصد زندانیان مشغول به کار هستند و میزان دستمزد این تعداد زندانی ۱۳.۲ میلیون تومان بوده و تلاش این است که این میزان دستمزد به ۲۰ میلیارد تومان برسد.

وی با بیان اینکه تمرکز سازمان زندان‌های لرستان بر آموزش زندانیان در سه حرفه صنایع چوب، صنایع فرش و پرورش زنبورعسل است، بیان کرد: در این راستا بزرگ‌ترین کارگاه تولید فرش دستبافت در اردوگاه حرفه‌آموزی (زندان پارسیلون) به مساحت ۱۱۰۰ مترمربع ایجاد شده و میانگین دستمزد برای هر زندانی ۱.۶ میلیون تومان است./ایلنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند