۱۴ زندانی بدهکار در لرستان آزاد شدند

0

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان گفت: ۱۴ زندانی بدهکار مالی با ۲۵۰ میلیون تومان بدهی از حبس آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

‌عبدالمجید کشوری روز دوشنبه در آیین آزادی زندانیان بدهکار مالی در زندان مرکزی خرم‌آباد اظهار کرد: حاکمیت نظام جمهوری اسلامی برای انضباط اجتماعی و مقابله با پدیده مجرمانه برخورد با متخلفان را ضروری می داند.

وی گفت: اما برخلاف سایر نظام های حقوقی دیگر و با تاسی از آرمان‌های بنیانگذار انقلاب و تاکید مقام معظم رهبری توجه به مورد زندانیان همواره در دستور کار است.

وی افزود: در این راستا همدلی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و بدهکاران مالی وجود دارد که خیرین با همکاری دستگاه های اجرایی در طول سال زمینه آزادی این قشر را فراهم می کنند اما ماه مبارک رمضان این آیین پر شکوه تر برگزار می‌شود.

کشوری بیان کرد: ۱۴ نفر از بدهکاران مالی با بدهی ۲۵۰ میلیون تومان از زندان آزاد شده به آغوش گرم خانواده بازگشتند که در این راستا از سوی ستاد اجرایی فرمان امام ۲۰۰ میلیون تومان تأمین اعتبار شد.

وی گفت: از اواخر سال ۹۸ تاکنون ۹۵۰ نفر از زندانیان بدهکار مالی با ۶۰ میلیارد تومان بدهی در لرستان آزاد شدند و اکنون زندانی با بدهی زیر ۴۰ میلیون تومان در استان وجود ندارد.ش

/.انتهای پیام

منبع ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند