۱۲۰۰ تخت بیمارستانی به مراکز درمانی لرستان اضافه می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۴ پروژه بیمارستانی در دست ساخت است که ۱۲۰۰ تخت بیمارستانی به مراکز درمانی اضافه می‌شود.


بهرام دلفان ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهارداشت: در حال حاضر در چهار شهر استان، پروژه عمرانی ساخت بیمارستان در دستور کار دارد که تعداد ظرفیت تخته‌های این بیمارستان‌ها، هزار و ۲۰۰ تخت بوده که بیمارستان‌ها شامل نیایش خرم‌آباد، گهر دورود، کوهدشت و رومشکان است.

وی افزود: با تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها، خدمت‌رسانی در بخش درمان بیمارستان‌ها متحول خواهد شد و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: نخستین گام در این مسیر، شناخت کمبودها است که با پیگیری و زمینه‌سازی اقدامات خوبی در زمینه خدمت‌رسانی فراهم شده به طوری که یکی از این اقدامات در عرصه اردوهای جهادی بوده که تیم‌هایی به مناطق محروم اعزام شدند و خدمات درمانی را ارائه دادند.

دلفان با بیان اینکه خدمات دندانپزشکی یکی از گرانترین خدمات در حوزه سلامت است، گفت: برای ارائه خدمت به محرومان در زمینه دندانپزشکی، هشت اردوی جهادی دندانپزشکی در مناطق محروم برگزار شده که خدمات دندانپزشکی به مادران باردار، کودکان زیر شش سال و مددجویان بوده است.

وی بیان کرد: علاوه بر چهار پروژه بیمارستانی در استان، پروژه‌های دیگری هم در دست اقدام هستند که با بهره‌برداری از آن‌ها زمینه خدمت بیشتر در حوزه درمان فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تجهیزات مراکز درمانی، گفت: تجهیزاتی مانند ام آر آی و سی تی اسکن برای بیمارستان‌ها در نظر گرفته شده و تا آخر سال بیمارستان‌ها از تجهیزات سنگین بی‌نیاز خواهند شد.

دلفان خاطرنشان کرد: در راستای تجهیز بیمارستان‌ها نیز، سنگ‌شکن بیمارستان عشایر راه‌اندازی شده و در کنار سایر خدمات در حوزه سی تی آنژیو گرافی و آنژیوگرافی در خدمت مردم است.

وی با اشاره به واگذاری آزمایشگاه‌ها به بخش خصوصی، عنوان کرد: یکی از اقداماتی که مدنظر قرار دارد، ارتقا سطح آزمایشگاه‌ها است و با واگذاری آزمایشگاه‌ها به بخش خصوصی با تعرفه‌های دولتی می‌توان اشتغالزایی را تقویت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهارداشت: پزشکان متخصص براساس سهمیه هر استان است و تلاش می‌شود تا با استفاده از نیروهای بومی متخصص بتوان ماندگاری آن‌ها را رقم زد.

دلفان با اشاره به مشکل کمبود دارویی افزود: طبق برنامه‌ریزی، تلاش شده تا در مراکز درمانی و بیمارستانی کمبود دارویی وجود نداشته باشد./سفیرافلاک

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند