گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی/ ازنا – شازند در بن‌بست وعده‌ها

0

به گزارش امید لرستان، محور ازنا – شازند به طول ۷۰ کیلومتر شهرستان ازنا را به استان مرکزی متصل می‌کند که بیش از ۳۵ کیلومتر از این محور در شهرستان ازنا واقع‌شده و هم‌اکنون چهار خطه شدن این محور به دلیل کمبود اعتبارات نیمه‌تمام باقی‌مانده است.

جاده‌ای با تابلوی «خطر مرگ»

جاده ازنا – اراک در ابتدا باهدف ایجاد ارتباط محلی بین شهرستان‌های ازنا و شازند ایجاد شد اما بعدها به دلایل مختلف ازجمله مسیر هموار و کاهش زمان سفر تبدیل به یک جاده ترانزیتی شده است به‌ گونه‌ای که اکثر وسایل نقلیه عبوری از آن خودروهای سنگین بوده و همواره شاهد وقوع تصادفات ناگوار در این محور هستیم.

2550340 | گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی/ ازنا - شازند در بن‌بست وعده‌ها | امید لرستان

گودرز امیری معاون عمرانی استانداری لرستان در سخنانی با اشاره به تعریض و چهار خطه شدن جاده ازنا – شازند، اظهار داشت: ۱۱ کیلومتر از این جاده قبلاً افتتاح شده است.

وی، عنوان کرد: ۱۸ کیلومتر دیگر این چهار خطه آماده شده است.

معاون عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه کار آسفالت هشت کیلومتر دیگر از این جاده در حال انجام است، بیان داشت: دو قطعه باقی مانده از این پروژه تا شازند از طریق استان در حال پیگیری است.

دولت دست به دامن بانک‌ها برای تکمیل پروژه شد

امیری با بیان اینکه برای این پروژه پرداخت دو اعتبار و تسهیلات ۴۵ میلیارد تومانی از طریق بانک رفاه و توسعه پیگیری شده است، افزود: قرارداد این امر در حال نهایی شدن است.

وی، افزود: اگر این اعتبار در اختیار قرار بگیرد، مابقی پروژه هم تکمیل می‌شود.

بنابراین گزارش، با وجود اینکه طی سال‌های اخیر شاهد بهبود وضعیت راه‌ها و انجام طرح‌های چهار خطه به‌خصوص در استان لرستان بوده‌ایم اما چهار خطه شدن محور ازنا – شازند که از حدود ۹ سال قبل کلید خورده به دلیل کمبود اعتبار با سرعتی لاک‌پشتی در حال انجام است و همواره شاهد تصادفات زیادی در این محور هستیم.

این طرح از جنبه‌های مختلفی حائز اهمیت است که از آن جمله کوتاه کردن مسیر ترانزیتی شمال – جنوب و نداشتن گردنه‌های صعب‌العبور است ضمن اینکه این محور تنها مسیر دسترسی مردم شهرستان ازنا به مرکز کشور است.

همین دلایل سبب شده تا شاهد تردد فراوان وسایل نقلیه سنگین از این محور باشیم اما در طرف مقابل عرض کم جاده باعث بروز تصادفات فراوان منجر به جرح و فوت در این جاده شده است که همین مسئله لزوم تسریع در تکمیل این طرح نیمه‌کاره را دوچندان کرده است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند