گشایش در کار مردم عملی انقلابی است

0

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: امروز انقلابی گری به عمل است و گشایش در کار مردم هم یک عمل انقلابی است.


حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد  در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مصلی الغدیر خرم آباد، اظهار کرد: کسی که در کار مسلمانان گشایش به وجود آورد و مشکلی از مشکلات آنان را رفع کند، در دنیا و آخرت در کار او گشایش می‌شود.

به گفته او کمک در کاهش اجاره مسکن، تعمیر و خریداری مسکن که این روز‌ها سختی‌ها و رنج‌های فراوانی برای مردم ایجاد کرده، کاری ماندگار است که افراد دارای وسع و توان مالی باید در انجام آن‌ها پیشقدم شوند.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: افرادی که دارای وسع مالی و خانه‌های متعدد هستند باید خانه‌های خود را با اجاره کمتری در اختیار مردم بگذارند تا موجبات رضایت امام عصر (عج) را فراهم کنند.

او افزود: در این ایام احسان و نیکوکاری جایگاه ولایی دارد و قطعا شاد کردن شیعیان همانا شاد کردن مولی الموحدین حضرت علی (ع) است.

نماینده ولی فقیه در لرستان همچنین گفت: عید غدیر مربوط به همه امت اسلامی بوده و از فرصت دهه امامت و ولایت باید استفاده کرد و به تثبیت اعتقادات محکم شیعه در این ایام پرداخت.

او تصریح کرد: تهاجم فرهنگی دشمنان به سمت اصول اعتقادات اسلامی و اصول محکم شیعه نشانه رفته و باید از فرصت غدیر برای برنامه‌های معرفت افزایی استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه امروز اولین روز از عیدغدیر و عید ولایت است، اظهار کرد:عید غدیر مکمل عیدفطر و عید قربان است.

امام جمعه خرم آباد  افزود: محبت به خاندان پیامبر و ولایت باطنی و ظاهری ائمه معصومین و حضرت علی (ع) حکایت از جایگاه رفیع ائمه دارد.

به گفته او عید غدیر مربرط به همه امت اسلامی است و از فرصت دهه امامت و ولایت باید استفاده کرد و به تثبیت اعتقادات محکم شیعه پرداخت.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: در این ایام احسان و نیکوکاری جایگاه ولایی دارد و قطعا شاد کردن شیعه امیرالمومنین، شاد کردن مولی الموحدین حضرت علی (ع) است.

او با قدردانی از گروه‌های جهادی که در طول سال به طبخ غذا برای افراد جامعه هدف مشغول هستند، عنوان کرد: عده‌ای در این ایام زندگی را به سختی می‌گذرانند و باید مردمی که دستشان بازتر است به یاری آنان بشتابند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: پدران و مادرانی وجود دارند که نگران معیشت فرزندان خود هستند و باید با مساوات و احسان و نیکوکاری، شادی را در میان آنان هم تقسیم کرد./باشگاه خبرنگاران جوان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند