گزارش پایگاه کنگره آمریکا با موضوع پهپادهای ایران، دلیل دیگری برای ضرورت پایان جنگ در عراق

0

به گزارش امید لرستان ،به مدت دو دهه و با پشتیبانی چهار رئیس جمهور، ایالات متحده یک جنگ پهپادی را در خاورمیانه و شمال آفریقا ادامه داد. این جنگ اکنون با ورود نیروهای تحت حمایت ایران، برای نیروهای آمریکایی گران تمام می شود، به گونه ای که می توان آنرا بزرگ ترین نگرانی برای ماموریت نظامی کشور دانست.
نیروهای آمریکایی باید بلافاصله از عراق خارج شوند. به این ترتیب آسیبی متوجه آنها از گذر پهپادها نخواهد بود پهپادها تنها دلیل برای پایان دادن به مداخله نظامی در عراق نیستند. جنگ آمریکا در عراق با بهانه های واهی شروع شد و ۲۰ سال هزینه روی دست آمریکا گذاشت. آمریکا اکنون با ماموریت هایی مثل مهار ایران روبروست. اما آنها ماموریت هایی بی پایان هستند.
به رغم روی کار آمدن دولت بایدن، سیاست او در مورد عراق با دولت ترامپ تقریبا هیچ تفاوتی نداشته است. دولت تازه ایالات متحده می گوید که روابط عراق و آمریکا پس از تحلیف بایدن وارد ماه عسل شده است. ژنرال مک کنزی، فرمانده سنتکام، نیز در ماه اوریل ادعا کرد که دولت عراق می خواهد حضور ایالات متحده در کشورش طولانی باشد. او می گوید: آنها می خواهند ما بمانیم.
با این حال، به نظر می رسد که دولت عراق با هر دو این نظرات مخالف است.

هیل مدعی است: مقامات ارشد عراق عنوان کرده اند که ارتش عراق در پرتو هدف نیروهای آمریکا برای کاهش نفوذ ایران در منطقه خود را در موقعیت زیردست می بینند. مصطفی الکاظمی نیز در ماه مارس گفت که عراق خواهان گفتگوهای راهبردی برای پایان دادن به حضور آمریکا در این کشور است.
ترک عراق برای دولت بایدن منطقی است. همه استدلال های بایدن در مورد پایان دادن به جنگ در افغانستان در مورد عراق نیز صدق می کند. تفاوت اصلی اینجاست که حمله به عراق مبانی قابل دفاع کمتری داشت. بایدن گفت که مردم افغانستان باید کشورشان را بدون دخالت خارجی اداره کنند و حضور نظامی آمریکا نمی تواند یک دولت باثبات را در این کشور بیافریند.
همه اینها در مورد عراق نیز صادق است. گسترش بیشتر حضور نظامی آمریکا در عراق نتایجی بهتر از پیامدهای ۱۸ سال گذشته نخواهد داشت. از آن گذشته، پایان این حضور به سبب جنگ پهپادی از بسیاری جهات امنیت ما را افزایش خواهد داد. اگر واشنگتن نیروها را مجبور به ماندن کند آنها بدون شک راهی برای مقابله با حملات پهپادی خواهد یافت اما هیچ ضرورتی برای این کار وجود ندارد.

انتهای پیام

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند