“راه آهن” و “حق آبه” محورهای اصلی یک جلسه/ گزارشی از گفت و گوی مهم استاندار لرستان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

0

استاندار لرستان از پیگیری برای تأمین مالی پروژه‌های سفر رئیس جمهور و دولت به این استان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور خبر داد

به گزارش امید لرستان،فرهاد زیویار شامگاه سه شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها با اشاره به جلسه با معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور و دولت به لرستان اظهار داشت: رویکرد این جلسه ضرورت راه اندازی و تکمیل پروژه‌های استان بود.

وی بیان داشت: بحث تأمین اعتبار و تخصیص برای پروژه‌های مصوب سفر از جمله راه آهن خرم آباد به بروجرد و اندیمشک به عنوان یک پروژه راهبردی که در ردیف طرح‌های ملی قرار می‌گیرد و در بخش‌هایی از مسیر به دلیل فرسودگی و حادثه خیز بودن نیازمند توجه ویژه بوده از جمله محورهای این جلسه بود.

استاندار لرستان سد «معشوره» را از دیگر پروژه‌های عمرانی لرستان عنوان کرد که در صورت تکمیل و بهره برداری از آن علاوه بر آن که در تأمین حق آبه استان مؤثر خواهد بود، مردم چند شهرستان واقع در مسیر رودخانه نیز از مزایای این سد بهره مند خواهند شد.

زیویار، موضوع مهار روان آب‌ها، جلوگیری از وارد آمدن خسارات ناشی از سیل و تأمین آب حوزه کشاورزی و شرب شهرستان‌های واقع در مسیر رودخانه را از مزیت‌های مهم احداث سد «معشوره» دانست و خواستار تسریع در تأمین اعتبار این پروژه شد.

وی در ادامه گزارشی از آخرین وضعیت تونل «اسپژ» و سایر پروژه‌های عمرانی استان ارائه کرد و تأمین اعتبار برای تکمیل و راه اندازی آنها را از مطالبات مهم استان برشمرد.

استاندار لرستان با مثبت دانستن برگزاری جلسه با معاون کل سازمان برنامه و بودجه کشور، اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص تأمین مالی پروژه‌ها و انجام دستورات رئیس جمهور در این رابطه را از مهم‌ترین خروجی‌های جلسه امروز عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های انجام شده، در آینده تغییرات مهمی در زمینه راه اندازی پروژه‌های مهم و راهبردی استان صورت پذیرد.علی سبزی

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند