کمک ۵۰ میلیارد تومانی سپاه در طرح کمک مومنانه به نیازمندان لرستانی

0

به گزارش  امید لرستان، مجید سوری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان اظهار داشت: امروز کشورهای منطقه به بسیج مستضعفین به عنوان الگویی  موفق در راستای مبارزه با استکبار جهانی نگاه می کنند.

وی با بیان اینکه بسیج در تمام صحنه های خطیر کشور حضور فعالی داشته است، افزود: بسیج در تمام اقشار جامعه حضور دارد و به آنان خدمت رسانی می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان  بیان کرد: از هفته بسیج سال گذشته تا امروز در لرستان ۷۳۴ پروژه محرومیت زدایی در استان انجام شده است .

سوری با اشاره به اینکه گروهای  جهادی بسیج دوشادوش کادر درمان در حال مبارزه با کرونا هستند،تصریح کرد: در حوزه های اقتصادی مانند راه اندازی  کارگاه زود بازده اقتصادی نیز بسیج حضور فعالی دارد.

وی خاطر نشان کرد: برپایی کارگاه های تولید ماسک در ایامی که شاهد کمبود این محصول راهبردی در بحث پیشگیری از کرونا بودیم یکی از برگ های زرین اقدامات بسیج  در کشور است.

معاون هماهنگ کننده سپاه لرستان گفت: چندین نقاهت‌گاه در شهرهای مختلف استان آماده شده که در صورت نیاز کادر درمان از ظرفیت آنان استفاده می‌شود همچنین  شناسایی افراد مبتلا به کرونا نیز یکی دیگر از طرح های سازمان بسیج در کشور است.

سوری با عنوان کردن این موضوع که از ظرفیت گروه های جهادی برای انجام کارهای خدماتی بیمارستان ها استفاده می کنیم، یادآور شد: همچنین مناطق حساسی  که بایستی در شهر ضد عفونی شوند به صورت هوشمند ضد عفونی می‌کنیم.

وی اظهار داشت: با توجه به کمبودی که در حوزه بانک خون در سراسر کشور رخ داده است از ظرفیت اقشار مختلف بسیج  برای اهدای خون  در هفته بسیج استفاده  می‌کنیم .

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لرستان  ادامه داد: در حوزه کمک مومنانه علاوه بر اقدامات همیشگی 112 هزار بسته معیشتی، 10 هزار کارت هدیه، 237 عدد جهیزیه کامل، 10 هزار بسته آموزشی و لوازم تحریر و در نهایت 185 هزار بسته بهداشتی توزیع شده است.

سوری با اشاره به اینکه در مراحل قبلی کمک مومنانه تا به امروز ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، بیان کرد: این کمک ها بیشتر در حوزه معیشتی و جهیزیه بوده است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از طرح های بسیج مبارزه با گران فروشی و برخورد قاطع با محتکران است که تا به این لحظه ۳۴ انبار کالاهای ضروری مردم شناسایی  و افراد خاطی برخورد کرده ایم.

 

منبع: فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند