رسانه‌ای برای مردم لرستان

کمپلکس مشکلات در محله های فلک الدین و علی آباد/آقای شهردار علاج گرفتاری های شهر، روحیه جهادی است نه ارسال پالس های منفی

0

به گزارش امید لرستان، بر اساس الگوهای توسعه شهری خرم آباد جز شهرهای خطی محسوب می شوند و علت هم  توپوگرافی غالب و محصور شدن میان دو کوه است

بر اساس این الگو و مدل، که نخستین بار توسط سوریا ایماتا مهندس راه ساز تعریف شد آرایش فضاهای مسکونی و شهری به موازات خطوط حمل و نقل، رودخانه، خطوط آهن، منطقه ساحلی و یا رشته کوه ها چیدمان می شود الگوی بارز این مدل طراحی، شهر استالینگراد روسیه است.

الگوی توسعه ای خرم آباد بدترین نوع الگوی طراحی شهری

الگوی خطی خرم آباد شاید بدترین مدل الگویی توسعه شهری باشد چرا که زمین حرف اول و آخر را می زند و شاید هیچ شهری در دنیا وجود نداشته باشد که کالبد شهر جمعیتی بالغ بر 450 هزار نفر داشته باشد اما عرض محصور شده  توسط عوارض طبیعی در بعضی نقاط به کمتر از 4 کیلومتر برسد

یکی از ضررهای الگوی توسعه خطی این است که به شدت ظرفیت حاشیه نشینی را دارد که نمونه عینی آن شهر خرم آباد است که 20 محله حاشیه ای را در اطراف خود جای داده و به قول یکی از نمایندگان مجلس دو محله فلک الدین و علی آباد،به اندازه یک حکومت مشکل دارند.

مشکلات مناطق فلک الدین و علی آباد مثنوی صد من کاغذ است

داستان مشکلات عدیده و ساختاری مناطق فلک الدین و علی آباد و غیره، حقیقتا مثنوی صد من کاغذ است و چندین رساله دکتری در رشته های جامع شناسی، معماری، حقوق و برنامه ریزی شهری باید در مورد آن ها به رشته تحریر در آید بس که گرفتاری های کالبدی دارند

متاسفانه در جریان برگزاری هشتمین جلسه رسمی شورای شهر که در مورد مشکلات ساختاری دو محله فلک الدین و علی آباد برگزار شده بود شهردار خرم آباد به جای ارائه راه حل های علمی و آینده نگرانه صحبت های همیشه تکراری را مطرح کرد که آبی برای شهر از آن گرم نمی شود.

اظهارات نا امیدانه شهردار خرم آباد در مورد حل مشکلات مناطق حاشیه ای

شهردار خرم‌آباد در این جلسه با بیان اینکه مهمترین مشکل شهرداری مالی است، اظهار داشت: مدیریت شهری کمبودی به لحاظ فنی و یا مدیریتی ندارد مشکل نبود منابع مالی است، ارزش افزوده  شهرداری در خرم‌آباد در ماه تنها یک میلیارد تومان است این در حالی است که در اراک 16 میلیارد تومان است.

سعید فتوحی می‌گوید: همه دغدغه شهرداری خرم‌آباد مسائل مالی است و همین امر سبب شده برنامه‌ریزی برای امور دیگر کمتر انجام شود، مناطق حاشیه‌ی اعتبار ویژه نیاز دارد جلسات هم که تنها حرف است و خروجی قابل توجهی ندارد.

وی ادامه می‌دهد: به عنوان نمونه در خیابان شانزده متری علی آباد باید دوخانه تملک شود که نیازمند اعتبار است، اما همانطور که می‌دانید شهرداری با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند.

شهردار خرم‌آباد بیان می‌کند: متاسفانه دستگاه‌های متولی از جمله راه و شهرسازی در مناطق حاشیه‌ی پای کار نیستند، رفع مشکلا نیازمند ورود همه دستگاه‌ها است.

فتوحی می‌گوید: مشکل اصلی علی آباد این است که منازل فاقد سند هستند و نمی‌توان کاری برای آنها انجام داد، معابر هم که وضع نامناسبی دارد، فضای سبز و فضای ورزشی هم اندک است.

آقای شهردار: انسان عاقل مسئولیتی را قبول نمی کند که توانایی انجام آن را ندارد

سوال از جناب فتوحی این است که شما مشکلات کمبود منابع مالی شهرداری را می دانسته اید پس چرا قبول مسئولیت کرده اید چرا که انسان عاقل مسئولیتی را قبول نمی کند که توانایی انجام آن را ندارد مگر اینکه خدایی ناکرده به دنبال مقاصد دیگری باشد

همه می دانیم یکی از ارکان رکین مدیریت در پست های مختلف، نحوه تامین و مدیریت منابع مالی است؛ آقای فتوحی مدیر اگر مدیر باشد آن هم در اداره ای که در آمدهای مختلفی از جمله فروش تراکم و انواع و اقسام جرائم و عوارض دارد نباید به بهانه کمبود منابع، همان ب بسم الله دست های خود را به علامت تسلیم بالا ببرد که اگر قرار است همین تفکر، راهبرد مدیریتی شما باشد این شغل و پست برای شما حرام شرعی است.

هزار و یک راه برای کسب درآمد و جذب سرمایه گذار وجود دارد به شرطی که رجل پای کاری این وسط میدان داری کند. گروه های جهادی با دست خالی و بدون اتکا به هیچ کس، در دو سال گذشته پای کار آمدند و بخش بسیاری از ناکارآمدی شهرداری و غیره را در محلات فلک الدین و علی آباد جبران کردند که این موضوع می تواند اینه عبرت تمام مدیران منابع محور در تمامی سطوح شهر و استان و کشور باشد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند