کمبود ۲۰۰ محیط بان در مناطق تحت مدیریت لرستان

0


حسین زرین کیا امروز با اشاره به فعالیت ۱۰۹ محیط بان در سطح مناطق تحت مدیریت لرستان، اظهارکرد: با توجه به وسعت مناطق تحت مدیریت با کمبود محیط بان، کمبود تجهیزات انفرادی و وسایط نقلیه مواجه هستیم.

وی عنوان کرد: طبق استانداردهای جهانی به ازای هر هزار هکتار باید یک محیط بان وجود داشته باشد، در حالی که در استان به ازای هر ده هزار هکتار یک محیط بان فعالیت دارد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست لرستان، گفت: ما در استان ۲۰۰ محیط بان دیگر نیاز داریم تا به استانداردهای جهانی برسیم.

به گفته زرین کیا ظرف چند سال گذشته یک محیط بان شهید به اسم « علیراست هادی چگنی» داشتیم که در درگیری با شکارچیان غیر مجاز به شهادت رسید.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ظرف یکسال گذشته ۹۸۳ پرونده با ۱۰۴۳ متخلف تشکیل شده است، اظهار کرد: بیشترین پرونده تخلفات مربوط به شکار و صید غیر مجاز بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان میزان مطالبه ضرر و زیان متعلقه ناشی از جرایم محیط زیست را ۲ میلیارد و ۵۹۸ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون آن وصول شده است./فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند