کشف ۶۲۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در لرستان

0

فریدون خودنیا : با توجه به این‌که تقاضا برای رمز ارزها و استفاده غیرمجاز از آن‌ها روند افزایشی دارد، در آینده یکی از معضلات اصلی تامین برق پایدار برای مشترکان، استفاده بیش از حد از این دستگاه‌ها خواهد بود.

وی افزود: میزان توان مصرفی ماینرها با توجه به انواع مختلف آن به‌طور میانگین حدود ۱.۳ تا ۳.۴ کیلووات است در حالیکه توان مصرفی یک کولر گازی با ظرفیت سرمایشی ۱۸ هزار بی‌تی‌یو بر ساعت حدود ۱.۷ کیلووات، یک یخچال ۲۰ فوت ۴۲ صدم، مخلوط‌کن معمولی ۳۵ صدم و تلویزیون ال‌ ای دی ۴۰ اینچ  ۱۲ صدم می باشد که با این مقایسه، توان مصرفی یک ماینر دست کم ۸۷ برابر یک لامپ کم‌مصرف و ۳.۴ برابر یک کولر آبی است.

خودنیا ادامه داد: متوسط مصرف برق سالانه یک مشترک خانگی در سال ۹۸ برابر سه هزار و هفت کیلووات ساعت بوده، حال آن‌که برای یک ماینر ۱.۳ کیلوواتی مصرف برق سالانه، ۱۱ هزار و ۳۸۸ کیلووات ساعت یعنی معادل مصرف برق حداقل چهار سال یک مشترک خانگی است.

۵۶۴ هزار و ۷۰۲ مشترک برق خانگی در لرستان  وجود دارد، همچنین ۲ هزار و ۷۳۰ مشترک صنعتی، ۱۳ هزار ۲۲۹ مشترک اداری و هشت هزار و ۸۸۹ مشترک کشاورزی از نعمت برق بهره مند هستند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند