کشف مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در خرم آباد+فیلم

0

به گزارش امید لرستان ، سرهنگ آرش ابراهیمی رئیس پلیس فتا استان لرستان در تشریح این خبر گفت:کارشناسان پلیس فتا لرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات میدانی لازم موفق شدند مزرعه بیت کوین غیر مجاز فعال در شهر خرم آباد را شناسایی و محل نگهداری دستگاه های ماینر (دستگاه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین) را کشف کنند.

وی افزود:با هماهنگی مرجع قضایی و با حضور کارشناسان اداره برق استان لرستان در بازرسی از محل استقرار دستگاههای استخراج رمز ارزها تعداد 36 دستگاه کشف شد.

این مقام سایبری اظهار کرد: در این راستا یک نفر شناسایی و دستگیرکه با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی گردید.
سرهنگ آرش ابراهیمی گفت: ازیک سوء استقبال از رمز ارزها و افزایش نرخ آن ها بخصوص بیت کوین در بازارهای جهانی و از سوی دیگر وجود برق ارزان خانگی در داخل کشور باعث شده تا سود جویان با وارد کردن دستگاههای ماینر بصورت قاچاقی به داخل کشور و ایجاد مزارع استخراج رمز ارز و سرقت برق خانگی باعث افزایش مصرف برق و بعضا قطعی برق در مناطق وجود مزارع استخراج رمز ارز گردند.

رئیس پلیس فتا استان لرستان در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند