ژئوپارک، ظرفیتی که در لرستان مغفول مانده است/ رشد ۵٠ درصدی اکتشافات در استان

0

مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات لرستان با اشاره به رشد ۵۰ درصدی میزان اکتشافات سال ۱۴۰۱ در استان نسبت به سال ۱۴۰۰، گفت: در زمینه اکتشافات اقدامات خوبی طی سال گذشته صورت گرفته است.

عکس از عارف زیویار

حجت‌اله کریمی منفرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا مردادماه امسال پایش و بررسی فرونشست در دشت کوهدشت و خرم‌آباد انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: با انجام این پایش درصدد تعیین نرخ فرونشست در استان هستیم تا نمایی از وضعیت فرونشست در استان به دست آید.

مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات لرستان با اشاره به رشد ۵۰ درصدی میزان اکتشافات سال ۱۴۰۱ در استان نسبت به سال ۱۴۰۰، افزود: در زمینه اکتشافات اقدامات خوبی طی سال گذشته صورت گرفته است.

کریمی منفرد بر ایجاد ژئوپارک در استان تاکید و تصریح کرد: لرستان طبیعت بکر و پدیده‌های زمین شناسی خوبی در استان داریم، قبل از طبس و ارس این مطالعات را در استان انجام دادیم اما آنها به ثبت رسیدند و ما تا کنون کاری انجام نداده‌ایم.

وی با بیان اینکه تحقق ژئوپارک نیاز به تصمیم‌گیری در سطوح بالای مدیریتی استان دارد، گفت: باید کمیته فنی در این زمینه با حضور دستگاه‌های متولی تشکیل و تامین اعتبار لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها صورت پذیرد./فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند