چگونه فردی با زد و بندهای کثیف در چنین جایگاهی قرار گرفته است!؟

1

بیانیه جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در مورد اتفاقات اخیر اتاق بازرگانی
کدام شبکه‌ی دارای نفوذ در حال حمایت و پشتیبانی سنگین از سلاحورزی است؟
مطالبه جنبش‌های دانشجویی ورود جدی دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه برای کشف شبکه نفوذ این فرد معلوم‌ الحال می‌باشد‌.

«بسم الله الرحمن الرحیم»

با توجه به اتفاقات اخیر و انفعال وزارت صمت و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در رابطه با مسئله‌ی ریاست غیر قانونی و نامشروع فردی معلوم الحال بر اتاق بازرگانی، جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان مراتب اعتراض و انتقاد شدید خود را نسبت به عدم اجرای قانون و عدم شفافیت و بلاتکلیفی در این مسئله اعلام میدارد.

بر اساس قانون نحوه‌ی انتصاب اشخاص در مشاغل حساس مصوب ۱۴۰۱/۷/۱۰ مجلس شورای اسلامی، انتصاب مشاغل حساس از جمله ریاست اتاق بازرگانی باید بر اساس استعلام‌های صورت گرفته از نهادهای امنیتی باشد؛ حال چگونه میشود که فردی معلوم الحال و منافق که گویا استعلام این شخص از سوی نهادهای امنیتی منفی شده‌است بر منصب ریاست یکی از مهم‌ترین و اثرگذار ترین مراکز تصمیم‌گیری اقتصادی کشور قرار بگیرد؟!

در حالی که ماه‌ها قبل حواشی و ابهاماتی در رابطه با حسین سلاح‌ورزی و کارخانه چرم و پوست لرستان، کارخانه نساجی و ریسندگی پارسیلون، حمام تاریخی لرستان و کارخانه آجر ماسه آهکی پلدختر لرستان مطرح شده است که هنوز در این موارد موضعی از سوی رئیس غیرقانونی اتاق ایران اتخاذ نشده است!

چگونه میشود فردی با کارنامه‌ای سیاه از مفاسد و تخلفات اقتصادی و زد و بندهای کثیف در چنین جایگاه مهم و اثرگذاری قرار بگیرد؟! چگونه میشود قوه قضائیه به عنوان نهادی مستقل که وظیفه‌ی رسیدگی به تخلفات و مقابله با تخطی قانونی از سوی نهادها و اشخاص را دارد، به این فرد با سابقه‌ای سیاه از فسادهای اقتصادی گسترده‌ی محرز شده را با دعوت به همایش امنیت اقتصادی به جایگاه نامشروع آن شخص در ریاست اتاق بازرگانی مشروعیت بخشد؟

آیا اگر سلاحورزی از میان افراد صاحب نفوذ و قدرت نمی‌بود قوه قضائیه و نهادهای نظارتی اجازه کوچک.ترین فعالیت سیاسی را به وی میدادند؟ کدام شبکه‌ی قدرتمند و دارای نفوذ در حال حمایت و پشتیبانی سنگین از سلاحورزی است؟

مطالبه محکم جنبش‌های دانشجویی ورود جدی دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه برای کشف شبکه نفوذ این فرد معلوم‌ الحال می‌باشد‌.

لازم است یادآور شویم که اجرای قانون فقط برای ضعفا و مردم عادی نیست و عدالت به معنای واقعی آن برای آحاد جامعه بایستی اجرایی شود.

در پایان از مجلس شورای اسلامی( به خصوص کمیسیون اصل نود) و همچنین سازمان بازرسی کل کشور به عنوان نهادهای بالادستی و نظارتی انتظار داریم از استنکاف صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی مربوطه جلوگیری کنند.

«جنبش عدالت‌ خواه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان»

/.انتهای پیام

1 نظر
  1. کرمی می گوید

    از حمایت امثال خدائیان برخوردار است . پسرش شرکت واردات اقلام پزشکی دارد و …

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند