این کشتی به گِل نشسته ناخدا می خواهد

چرا ۵ ماه از دولت رئیسی با مدیریت مدیران روحانی در لرستان گذشت!/آقای استاندار به جای تعویض کردن یک نفر،سازمان فَشل مدیریتی را واژگون کنید.

0

مردم ایران و به ویژه استان لرستان امیدها به دولت سیزدهم بسته اند اما در مدت ۵ ماه گذشته در بعد استانی، آن طور باید و شاید، اتفاق خاصی از سوی مدیران استانی انجام نشده است

به گزارش امید لرستان، دولت حسن روحانی به گواهی آمار و تاریخ و نظر کارشناسان خسارت بارترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی ایران است  و بعضی عملکرد آن را با شاهان قاجار مقایسه می کنند.

گره زدن صدر تا ذیل مقدرات مملکت به لبخند واخم کشوری ثالث، اتفاقی است که به طور معمول در نظامات اداری مجمع الجزایرها و کشورهای بی هویت انجام می شود اما متاسفانه آقایان کاری کردند کارستان و به جای تکیه بر هزاران ظرفیت اقتصادی و  هزار راه برای پیشرفت همه جانبه، دست از همه چیز شستند و مملکت 84 میلیونی را حواله دادند به برجام و امضای کری.

متاسفانه بسیاری از مدیران میانی به پایین دولت روحانی، مثل فرمانداران و مدیر اداره های استانی هم اعتقاداتی کم و بیش مشابه با سلف های رده بالای خود در دولت تدبیر دارند و اعتقادی به تحول های بنیادی و پیشرفت از درون ندارند که متاسفانه امثال آن را در استان لرستان کم نداشته ایم و نداریم!

دولت سید ابراهیم رئیسی به شکل رسمی در تاریخ 12 مرداد ماه کار خود را شروع و اوایل شهریور ماه کابینه هم رای اعتماد گرفت و از این دو تاریخ تقریبا 5 ماه هم می گذرد.

سوالی که باید از دست اندرکاران کشوری و استانی دولت سیزدهم پرسید این است که آیا از روند پیشرفت اقتصادی و معیشتی مردم استان لرستان در مدت 8 سال گذشته رضایت دارید؟

آیا صدر نشینی در جدول فلاکت و بیکاری استان، اتفاقی طبیعی و روندی معمول است؟

آیا متوقف شدن بسیاری از پروژه های حیاتی استان لرستان در زمان زمامداری مدیران استانی روحانی در لرستان، پذیرفتنی است؟

آیا بیداد طایفه ای و تبدیل بعضی اداره های لرستان به جزیره های قومی در مدت 8 سال گذشته مقبول دولت سیزدهم می باشد؟

آیا تخصیص امکانات یک اداره استانی به شهرستان محل تولد مدیر کل اداره….مورد تایید دولت حجت الاسلام رئیسی نیز می باشد.

آیا کشته شدن جماعتی کثیر از جوانان لرستانی در جاده های کشور به واسطه شغل شوتی که پایلوت آن استان لرستان می باشد مورد تایید دولت فعلی می باشد.

آیا منحصر کردن کلید واژه بسیار مهم فرهنگ به کنسرت و نوازنده، و جمعیتی محدود آرمان آقای استاندار است.

و…و…و..!

آقای زیویار، پاسخ شما به این سوال ها قطعا منفی است اما چرا چند ماه تمام با چنین مدیرانی با چنینی عملکردی مماشات کردید و اجازه دادید که بانیان وضع موجود چند ماه بیشتر بر گرده ملت سوار بشوند.

متاسفانه به جزء چند مدیر بقیه دست اندرکاران، همان هایی هستند که بودند و شوربختانه بعضی افراد هم که در این دولت سِمت گرفتند شائبه های در مورد کارآمدیشان مطرح است ضمن آنکه نظام فشل مدیریتی که در طی 8 سال گذشته و به همت دولت تدبیر در لرستان سازمان دهی شده، متاسفانه در مواردی و در بین بعضی ادارات نهادینه شده و مسئول ارشد استان باید با کارآمدی، تخصص و کار جهادی شبانه روزی این روحیه را در سازمان های متبوعه دولت، واژگون کند.

آقای استاندار به عنوان کسی که چند صباحی را پای منبر علما و در قالب یک مستمع ساده، جلوس کرده و حدیث و روایت ، احکام و درس اخلاق شنیده،خدمتتان عرض می کنم که بر طبق موازین عقلی و شرعی، جناب عالی در این داستان مقصر هستید و صبح قیامت بار سنگین حق الناس بر گردن شماست چرا که با سهل انگاری اجازه دادید کسانی که بانی وضع موجود هستند با حقوق ها و حق ماموریت های آنچنانی، چند صباحی بیشتر متنعم و در مقابل محرومیت ملت هم فقط دستشان از پای درازتر.

از شهید گرانقدر دکتر چمران پرسیدند تعهد بهتر است یا تخصص؟ وی در جواب گفت می‎گویند تقوا از تخصص لازم‎تر است، آن را می ‎پذیرم. اما می‎گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می‎پذیرد، بی‎تقواست.

جناب آقای زیویار امیدواریم که شما با تخصص کافی، پست بسیار مهم استانداری لرستان را قبول کرده باشید چرا که این استان به سان کشتی به گِل نشسته ایست که برای خارج شدن از این مدار، وقتی برای آزمون و خطا نیست و نیازمند ناخدای با خداست!

 

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند