چرا بادمجان های صادرشده به عراق،برگشت خورد؟

0

به گزارش سراج24، بر این اساس ادعا شده است، کشور عراق فقط محصولات صادرشده از ایران را پس می‌فرستد و پس از برگشت گوجه‌فرنگی این بار نوبت به برگشت بادمجان از عراق رسیده است و عراقی‌ها مجدداً دست رد به کالاهای ایرانی زده‌اند.

و اما واقعیت ماجرا…

با بررسی‌های انجام شده در مرکز مقابله با شایعات سایبری، مشخص شد بر اساس مصوبه دولت عراق، واردات بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی به این کشور ممنوع شده ‌است و فقط برخی از این محصولات با مجوز خاص وزارت زراعت این کشور و آن‌هم در فصول غیربرداشت، به طور موقت شامل رفع ممنوعیت می‌شوند و این موضوع فقط مربوط به محصولات صادرشده از ایران نیست بلکه شامل همه کشورها می‌شود.

در همین راستا، سازمان توسعه تجارت ایران در ۳۰ آبان ماه لیست کالاهای ممنوعه صادراتی به عراق را طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده که بنا بر دلایلی مانند بی‌توجهی و سهل‌انگاری صادرکننده‌ها به این اطلاعیه‌، بادمجان‌های صادرشده به عراق برگشت خورده است.

همچنین مشخص شد، صادرات محصولات کشاورزی تحت قوانین قرنطینه وزارت کشاورزی عراق باید صورت گیرد و صادرات محصولات کشاورزی شامل گوجه فرنگی، سیب‌زمینی، پیاز، خیار، بادمجان، کاهو، کلم، گل کلم، کدو سیز، هویج، شلغم، چغندر، باقلا، فلفل، سیر، هندوانه، خربزه، انار، سیب درختی، انگور، کنار، ذرت، خرما، به عراق برای تمامی کشورها از جمله ایران، ترکیه و.. بنا بر محدودیت‌های فصلی انجام می‌شود.

لازم به‌ذکر است، واردات کلیه محصولات رژیم صهیونیستی و محصولاتی مانند گوشت کانادایی به طور کامل به عراق ممنوع است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند