پیش بینی تداوم هوای گرم در لرستان

0

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: تداوم هوای گرم و حاکمیت شرایط ناپایدار از پدیده های قابل انتظار استان تا پایان هفته جاری هستند

روابط عمومی هواشناسی لرستان بهروز مرادپور اظهار داشت: سامانه هوای گرم از امروز( سه شنبه) در تمام نقاط استان فعال می شود و تا روز شنبه هفته آینده فعال خواهد بود که افزایش مصرف حامل های انرژی (آب و برق)، احتمال گرمازدگی و احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگل ها از مخاطرات این سامانه است.

وی توصیه کرد: صرفه جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضروری در ساعات ظهر جهت جلوگیری از گرمازدگی و خودداری از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل ها ضروری است.

مرادپور گفت: همچنین سامانه دوم ناپایداری شرایط جوی از امروز در لرستان فعال می شود و تا روز پنجشنبه ادامه دارد و نقاطی از استان بویژه شرق و جنوب شرق را تحت تاثیر قرار خواهد داد که ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید و وقوع تندبادهای لحظه ای، احتمال تگرگ و خیزش گردوغبار از مخاطرات این سامانه است.

وی افزود: اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، در برخی نقاط جاری شدن رواناب در مسیل ها، شکستن درختان، خسارت به سازه‌های موقت مانند گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی بر اثر این سامانه پیش بینی می شود.

وی توصیه کرد: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه های فصلی و مسیل ها، احتیاط لازم هنگام تردد جاده ای، اجتناب از فعالیت کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع، حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، جمع آوری محصولات زراعی و سایر اقدامات پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد.

مرادپور عنوان کرد: ناپایداری های ذکر شده در ساعات بعدازظهر و شب پیش بینی می شود.

/.انتهای پیام

منبع ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند