پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان به متقاضیان ایجاد اشتغال در استان لرستان

0

مدیر صندوق کار آفرینی امید لرستان گفت: بیش از ۲۱۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در راستای حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک در سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، حسین بیرانوند اظهار داشت: صندوق کار آفرینی امید لرستان در سال 1401 توانسته است 2060 فقره تسهیلات اشتغال با اعتباری بیش از 219 میلیارد تومان پرداخت کند که موجب اشتغال بیش از  4500  نفر شده است.

مدیر صندوق کار آفرینی امید استان لرستان گفت: این تسهیلات از محل منابع و تفاهم نامه ها و قرارداهای عاملیت صندوق در تسهیلات تبصره 18قانون بودجه  سال ۱400، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، سفر رئیس جمهور و اعتبارات داخلی پرداخت شده است.

بیرانوند با اشاره به تفاهم نامه تبصره 18 گفت: صندوق تاکنون در زمینه ایجاد اشتغال پایدار و در راستای قرارداد عاملیت تبصره 18 در حوزه اشتغال  یک هزار و 110 طرح به مبلغ 162میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که موجب اشتغال 3500نفر شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: به 607 فقره از درخواست های ارسالی از سامانه ارتباطی دولت و مردم (سامد)  تسهیلاتی به مبلغ 20 میلیارد تومان برای اشتغال جوانان، زنان سرپرست خانوار و تسهیلات ضروری پرداخت شده است.

بیرانوند افزود: با توجه به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان  “مهارتورم و رشد تولید ” گفت: شعار سال جدید  به عنوان یک راهبرد در دستور کار تمامی ارکان صندوق برای اعطای تسهیلات اشتغال و افزایش راندمان تولید با جدیت قراردارد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند