پادگان ۰۷ به مرکز گردشگری، صنایع دستی و تجاری تبدیل شود

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس:

0


نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: مقدمات کار برای تبدیل محوطه پادگان ۰۷ خرم‌آباد به مرکز گردشگری، صنایع دستی و تجاری آماده است.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در بازدیدی که از شهر داشتیم در مناطق ماسور، علی‌آباد، دره گرم و نقاط مختلف دیگر با مسئله حاشیه‌نشینی مواجه هستیم، مشکل این است که دیوان عدالت اداری مقرراتی را در خصوص حاشیه‌نشینی ابطال کرده که با کمک مدیر شهرسازی استان طرحی را آماده و پیگیری کردیم تا تصویب شود و این موضوع به صورت بند کاف تبصره ۱۱ در مجلس تصویب شد تا کسانی که بنایی با استحکام و با کمتر از ۲۰۰ متر ساختند سند به آن‌ها واگذار شود.

وی ادامه داد: متأسفانه اجرای آئین‌نامه تصویب شده تا چند ماه طول کشید و برنامه بودجه تبصره یک ساله را حذف کرده بود، که آن‌را پیگیری کرده و در کمیسیون تلفیق گنجاندیم و توانستیم این قانون را در تبصره ۱۱ تمدید کنیم و این بار با ایرادی که شورای نگهبان گرفت فقط سکونتگاه‌های غیررسمی را در بر می‌گیرد.

ویسکرمی افزود: قانون می‌گوید مکان‌هایی که در چارچوب طرح مصوبه شهری و استحکام تأیید شود را با قیمت پایینی سند می‌دهد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خیلی تلاش کردیم زمین‌هایی با این شرایط را نیز در این قانون بگنجانیم که موفق نشدیم، برنامه و بودجه با اصل این قانون مخالف بود اما توانستیم با استفاده از توان مجلس این قانون را به مدت یک سال دیگر تمدید کنیم.

وی بیان کرد: اگر همه اقدام کنند مشکلات مردم حاشیه‌نشین در رابطه با خانه‌هایشان در طول این یک سال تمام خواهد شد فقط کافی است که پرونده تشکیل بدهند.

ویسکرمی تصریح کرد: در مجلس برای خود دو هدف تعریف کردم، یکی حل و فصل مشکلات سکونتگاه‌های غیررسمی و دیگری مشکلات زمین‌های منابع طبیعی که آن‌ها را نیز در قانون بودجه امسال بگنجانم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات هتل صخره‌ای خرم‌آباد، افزود: با پرداخت‌ها و جلساتی که برگزار شده در حال حاضر شهرداری خرم‌آباد باید ظرف مدت یک هفته حکم عدم خلافی هتل را صادر کند و سرمایه‌گذار قول داده که پای کار بیاید و آن‌را بسازد، یعنی از نظر مدیران، مسئولان و نمایندگان مشکل حقوقی دیگری وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما ظرفیت‌های خیلی خوبی برای بحث گردشگری داریم که نمونه‌های آن زیرساخت‌ها، آبشارها، بام لرستان، پادگان ۰۷ هستند.

ویسکرمی تصریح کرد: در رابطه با پادگان ۰۷ مذاکرات زیادی با امیران ارتش داشتیم که نتایج خوبی داشت، یکی اینکه جاده بللوند که سه هکتار از آن متعلق به ارتش بود و اجازه آسفالت آن‌را نمی‌داد از این ظرفیت مذاکرات استفاده کرده و خواهشی از تهران و مهندسی ارتش کردیم که ادوات ارتش ورزشگاه دوره را برای ما صاف کنند، حدود پنج ماه چندین دستگاه سنگین آورده و کامل آن‌را صاف کردند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از طرف استان در این رابطه مقداری دیر عمل شد که در حال حاضر این کدورت‌ها مقداری رفع شده و الان توافق انجام می‌شود، هنوز امیدواریم پادگان ۰۷ یک مرکز گردشگری، صنایع دستی و تجاری شود.

وی افزود: الان در استان وحدت نظری پیش آمده و تلاش ما بر این است که به محل گردشگری، تفریحی و رفاهی تبدیل شود که مقدمات آن نیز آماده است.

ویسکرمی اضافه کرد: پادگان ۰۷ پروژه عظیمی است، ۱۵ هکتار یعنی چیزی حدود دو برابر میدان نقش جهان اصفهان که زمان‌بر بوده و برای این کارها باید مقداری حوصله داشته باشیم./ایسنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند