وعده افتتاح چهار خطه کوهدشت – خرم‌آباد در نیمه اول سال آینده

0

به گزارش امید لرستان، وحید کرم الهی در سخنانی اظهار داشت: ساخت چهار خطه کوهدشت – خرم‌آباد ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تأمین اعتبار نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: این مسیر یکی از چهار خطه های منتهی به مرکز استان است که از شهرستان چگنی می‌گذرد و عملیات اجرایی آن سال ۸۴ از محل اعتبارات استانی آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان ادامه داد: این پروژه سال ۸۹ از محل اعتبارات ملی تأمین اعتبار شده و تا سال ۹۶ حدود ۳۴ کیلومتر آن به همراه پل بزرگ کشکان ساخته شده است که مرکز و برخی روستاهای شهرستان چگنی نیز از آن منتفع شده‌اند.

کرم الهی طول کلی این محور را ۸۷ کیلومتر برشمرد و گفت: تاکنون ۷۴ کیلومتر از مسیر به بهره برداری رسیده که حدود ۴۰ کیلومتر از این میزان طی سال ۹۶ تا امسال تکمیل و بهره برداری شده است.

وی افزود: از ۱۳ کیلومتر باقیمانده، هشت کیلومتر در محدوده شهرستان خرم آباد و پنج کیلومتر در محدوده شهرستان کوهدشت تحت عنوان واریانت «چنار» واقع شده که بعد از انتخاب پیمانکار جدید و تحویل زمین در فروردین ماه سال ۹۹ از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است و حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اجرای کامل ۲.۵ کیلومتر ابنیه فنی ابتدای این مسیر اظهار داشت: قسمت باقیمانده محور از سمت خرم آباد به طول هشت کیلومتر و تحت پیمان شرکت آبادراهان پارس با مبلغ قرار داد ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

کرم الهی گفت: عملیات اجرای طرح در این محدوده به دلیل وجود معارضان محلی و دولتی تا بهار امسال با کندی در حال انجام بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و تغییر نقشه مسیر در حال حاضر سرعت اجرای قابل قبول و پیشرفت فیزیکی حدود ۴۵ درصد دارد.

وی تصریح کرد: پیمانکاران و مشاوران طرح چهار خطه کوهدشت – خرم‌آباد با وجود ۶۰ میلیارد تومان مطالبات معوق، همچنان در حال ادامه اجرای طرح هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان پیشرفت کلی چهار خطه کوهدشت – خرم آباد را ۹۰ درصد عنوان کرد و ادامه داد: با وجود تنگناهای اعتباری و مشکلات معارضان، دولت فعالیت‌های مطلوبی برای ارتقای ایمنی این مسیر انجام داده و طرح چهار خطه کردن محور رو به اتمام است.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند